Samsung Galaxy Fold 2 - do sieci wyciekają kolejne rendery

W internecie pojawiły się już zdjęcia działającego prototypu a teraz możemy podziwiać najnowsze rendery.

Premiera Galaxy Fold drugiej generacji już za nieco ponad miesiąc. W sieci co chwilę pojawiają się nowe doniesienia o "tanim" składanym flagowcu z Korei. Samsung już w październiku na swojej konferencji Samsung Developer Conference dał nam do zrozumienia, że kolejny składany smartfon posiadał będzie zupełnie odmienną konstrukcję.

Samsung Galaxy Fold 2 - do sieci wyciekają kolejne rendery

Źródło: nl.letsgodigital.org

Smartfon Samsunga z elastycznym ekranem zostanie wyposażony w obudowę typu clamshell, którą znamy już z Motoroli RAZR. Wszystko wskazuje, że dzięki nowej technologi oraz możliwości produkcji elastycznych ekranów telefony z klapką powrócą na salony.

Informacje przekazane przez portal LetsGoDigital wskazują, ze znacznie tańszy Galaxy Fold drugiej generacji może nie być następcą obecnie sprzedawanego modelu, a uzupełnieniem nowej rodziny składanych urządzeń.

Portal LetsGoDigital przy pomocy Concept Creator i Jermaine'a Smit'a udostępnił krótki filmik, który pokazuje obudowę Samsunga Galaxy Fold 2.

Na nagraniu można zobaczyć wszystkie elementy charakterystyczne konstrukcji z ulepszonym zawiasem na czele. Tegoroczny składany smartfon od Samsunga zaoferuje duży, elastyczny ekran pokryty szkłem Ultra Thin Glass, które będzie sprawiać znacznie lepsze wrażenie od "plastikowego" ekranu Fold'a pierwszej generacji.

Ekran Ultra Thin Glass charakteryzuje się grubością poniżej 100 mikrometrów przy jednoczesnym zachowaniu większej odporności na zarysowania od tworzywa wykorzystanego w pierwszym Galaxy Fold. Niestety szkło UTG jest drogie w produkcji i ze względu na swoją niewielką grubość łatwo pęka.

Smartfon zaoferuje specyfikację techniczną zbliżoną do Samsungów Galaxy S11/Galaxy S20. Sugerowana cena detaliczna wynosić będzie mniej, niż 1000 dolarów.

Źródło: nl.letsgodigital.org