Samsung Galaxy Fold 2 otrzyma dedykowane, skórzane etui

Pokrowiec wykonany z prawdziwej skóry ma spowodować, że Galaxy Fold 2 będzie jeszcze bardziej luksusowy.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung nadal próbuje zatrzeć złe wrażenie po premierze modelu Galaxy Fold pierwszej generacji. Urządzenie nawet po wielu poprawkach nie jest idealne. Wiemy już, że w przyszłym roku na rynku pojawi się Samsung Galaxy Fold drugiej generacji, a urządzenie będzie znacznie różnić się od swojego poprzednika. Plotki głoszą, że Koreańczycy zaprezentują smartfona z obudową typu clamshell, który na dodatek będzie po połowę tańsze od Galaxy Fold pierwszej generacji.

Samsung Galaxy Fold 2 otrzyma dedykowane, skórzane etui

Źródło: sammobile.com

Smartfon wyceniony na mniej niż 1000 dolarów stanie się znacznie przystępniejszy cenowo, niż poprzednik. Dodatkowo Samsung będzie starał się zachęcić do zakupu za pomocą dedykowanych akcesoriów.

W sieci pojawiły się informacje, które wskazują, że Galaxy Fold 2 otrzyma dedykowane pokrowce wykonane z wysokiej jakości skóry. Akcesorium to ma spowodować, że Galaxy Fold 2 stanie się jeszcze bardziej luksusowy.

To nie pierwszy raz, kiedy Samsung zabiera się za produkcję skórzanych pokrowców na smartfony. Koreańczycy są bardzo wymyślni pod względem materiałów. W portfolio marki znajdują się etui wykonane z silikonu, skóry, ale także Alcantary.

Samsung Galaxy Fold 2 ma otrzymać dedykowane pokrowce z prawdziwej włoskiej skóry, które dostępne będą w sprzedaży za 129,99 dolarów (około 500 zł netto). Obecnie tyle należy zapłacić za pokrowiec dla Galaxy Fold pierwszej generacji. Akcesorium wydaje się być drogie, ale z drugiej strony sam smartfon do najtańszych nie należy, a na rynku nie brakuje tak drogich etui. Apple do swoich modeli iPhone 11 Pro oferuje Leather Folio, który również wyceniany jest na 129 dolarów.

Etui ma być dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej oraz fioletowej.

Oczekuje się, że Galaxy Fold 2 powinien zadebiutować razem ze smartfonami z serii Galaxy S11. Konferencja Galaxy Unpacked powinna odbyć się w San Francisco już 11 lutego 2020 roku. Prawdopodobnie podczas tego wydarzenia odsłonięty zostanie także Galaxy Fold drugiej generacji.

Źródło: sammobile.com