Samsung Galaxy Fold 2 - poznaliśmy szczegóły specyfikacji składanego smartfonu

Samsung Galaxy Fold 2 jest już w produkcji - będzie większy i wytrzymalszy od pierwowzoru.

Samsung ma już na swoim koncie dwa smartfony z elastycznym, składanym ekranem, są to oczywiście: Galaxy Fold i Galaxy Z Flip. Koreański producent nie ma jednak zamiaru na tym poprzestać. Jak wynika z najnowszych informacji, już trwają zaawansowane prace nad następcą Galaxy Fold.

Samsung Galaxy Fold 2 ma być, przede wszystkim, wytrzymalszy od oryginału. W tym celu producent zdecydował się na zastosowanie technologii UTG (Ultra-Thin Glass), która ostatnio trafiła do Galaxy Z Flip. Pod względem designu, Fold 2 ma pozostać wierny "starszemu bratu", jednak będzie od niego większy. Główny, wewnętrzny ekran będzie mógł się pochwalić przekątną 7,59-cala i rozdzielczością 2213 x 1689 pikseli. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku Galaxy S20, będzie on działać z częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Sporym zmianom ulegnie również drugi, zewnętrzny wyświetlacz. W Galaxy Fold 2 jego rozmiar wyniesie 6,23-cala (2267 x 819 pikseli), dodatkowo będzie on mógł się pochwalić wsparciem dla częstotliwości odświeżania 60Hz.

W obu przypadkach, koreański producent zdecyduje się umieścić "oczka" aparatu bezpośrednio w ekranie, czyli podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Galaxy S20.

Według dzisiejszych rewelacji, Galaxy Fold 2 będzie mógł również liczyć na pełną kompatybilność z rysikiem S Pen. Ponoć Samsung chce tym skusić część użytkowników smartfonów z serii Note.

Samsung Galaxy Fold był konstrukcją pod wieloma względami eksperymentalną. Z całą pewnością cieszy fakt, że producent nie zdecydował się na rewolucję, a jedynie ewolucję w przypadku tej młodziutkiej serii. Większy ekran zewnętrzny, wzmocniona konstrukcja i wsparcie dla rysika S Pen, choć wydaje się to niewiele, to w ostatecznym rozrachunku może zadecydować o sukcesie Galaxy Fold 2.

źródło: sammobile.com