Samsung Galaxy Fold 2 - premiera w sierpniu, debiut rynkowy później

Samsung nie nadąża z produkcją składanego Galaxy Fold drugiej generacji. Urządzenie trafi do sprzedaży z niewielkim opóźnieniem.

Doskonale wiemy już, że na sierpniowym wydarzeniu z serii Galaxy Unpacked, gdzie sztandarową premierą będzie najnowszy Galaxy Note 20, zaprezentowany zostanie również Galaxy Fold 2 oraz zegarek Galaxy Watch 3.

Prezentacja Samsunga Galaxy Fold, luty 2019

Prezentacja Samsunga Galaxy Fold, luty 2019

Po półtorej roku Koreańczycy wprowadzą na rynek kolejną wersję swojego flagowego smartfona z elastycznym ekranem. Możliwe, że podczas prezentacji nowego urządzenia z elastycznym panelem Samsung pokaże również zmodyfikowaną wersję Galaxy Z Flip wyposażoną w modem sieci 5G.

Niestety najnowsze informacje wskazują, że od razu po debiucie Galaxy Fold 2 nie będzie w stanie kupić tego smartfona. Ross Young - specjalista w dziedzinie wyświetlaczy informuje, że nowy, składany smartfon Samsunga wykorzystuje ekran, który nie będzie dostępny w masowych ilościach na początku sierpnia 2020 roku. Ross wskazuje, że prawdziwa, masowa produkcja urządzenia tak naprawdę rozpocznie się dopiero po jego prezentacji. Do tego czasu Samsungowi uda się wyprodukować niewielką liczbę egzemplarzy przedprodukcyjnych, które zostaną wykorzystane na prezentacji oraz bedą rozesłane do dziennikarzy na testy redaktorskie.

Smartfon trafi na półki sklepowe dopiero pod koniec sierpnia lub na początku września. Z pewnością Samsung będzie robił wszystko, co w jego mocy, aby zdążyć przed wrześniowymi premierami Apple oraz Huawei.

Wszystko wskazuje na to, że główną przyczyną powstania opóźnień w produkcji jest wykorzystanie technologii Ultra Thin Glass, która zakłada pokrycie elastycznego ekranu ultracienkim szkłem odpornym na "łamanie". Young informuje także, że według jego informacji również Galaxy Z Flip trafi do sprzedaży nieco później.

Więcej informacji o nadchodzącym Samsungu Galaxy Note 20 znajdziesz w naszym artykule zbiorczym.

Nie chcesz czekać? Sprawdź, ile kosztuje najnowszy, składany Galaxy Z Flip