Samsung Galaxy Fold 2 - wyciekają zdjęcia baterii

Najnowszy przeciek potwierdza wcześniejsze plotki. Dodatkowy akumulator Galaxy Fold 2 będzie bardzo mały.

Posiadamy wygórowane oczekiwania względem przyszłorocznego Samsunga Galaxy Fold 2. Po premierze tegorocznego modelu i wielu problemach z jego wprowadzeniem do sprzedaży mamy nadzieje, że Koreańczycy w przyszłym roku zaprezentują znacznie bardziej dopracowane urządzenie z elastycznym ekranem.

Samsung Galaxy Fold 2 - wyciekają zdjęcia baterii

Źródło: sammobile.com

Raporty sugerują, że nowy model ze składanym ekranem zostanie zaprezentowany w najbliższych miesiącach. Bardzo możliwe jest, że Samsung zdecyduje się na publiczną prezentację Galaxy Fold 2 podczas premiery smartfonów z serii Galaxy S11, która odbędzie się w lutym 2020 roku.

Najnowsze informacje wskazują, że jedna z dwóch baterii, które znajdą się w obudowie składanego smartfona będzie bardzo mała, co potwierdza zdjęcie, które przedostało się do sieci.

Jakiś czas temu w internecie pojawił się szereg informacji na temat następcy Galaxy Fold. Wśród nich znalazła się wzmianka na temat akumulatorów. Samsung Galaxy Fold 2 podobno zawierać będzie dwie baterie. Co ciekawe jedna z nich będzie bardzo mała. Jej pojemność szacowana jest na zaledwie 900 mAh. Zastosowanie tak małego akumulator wynikać będzie prawdopodobnie z konstrukcji typu clamshell. Teraz w sieci pojawił się certyfikat, który potwierdza, że mała bateria faktycznie istnieje.

W bazie danych SafetyKorea bateria posiada oznaczenie EB-F701ABY. Wpis zawiera również niezbyt wyraźne zdjęcie, które ujawnia, jakich rozmiarów jest bateria. Jej wymiary zewnętrzne wskazują, że może zostać ona umieszczona w składanym urządzeniu o konstrukcji podobnej do ostatnio zaprezentowanej Motoroli RAZR 2019. Nowy akumulator produkowany jest przez Samsung SDI w Wietnamie.

Spodziewamy się, że w związku z niewielką pojemnością akumulatora EB-F701ABY domyślne ogniwo posiadać będzie znacznie większe. Z drugiej strony nie powinniśmy nastawiać się na pojemny akumulator w Galaxy Fold 2. W chwili obecnej producenci mają większe problemy do usunięcia w składanych konstrukcjach i z pewnością nie są to baterie.

Kolejny składany smartfon Samsunga nazywany przez nas roboczo Galaxy Fold 2 ma być znacznie tańszy od obecnie sprzedawanego Galaxy Fold pierwszej generacji. Plotki głoszą, że urządzenie wycenione zostanie na około 850 dolarów. Taka cena ma pomóc Samsungowi zrealizować założone cele, które zakładają sprzedaż sześciu milionów składanych urządzeń w przyszłym roku.

Źródło: sammobile.com