Samsung Galaxy Fold 2 z ekranem z ultra cienkiego szkła

Koreańczycy wycofują się z produkcji elastycznych ekranów pokrytych plastikiem.

Duży, składany ekran jest elementem charakterystycznym Samsunga Galaxy Fold, ale jednocześnie to najbardziej problematyczny element całej konstrukcji, który opóźnił debiut rynkowy urządzenia o kilka miesięcy. Ekran, który psuł się zaledwie po jednym dniu użytkowania został co prawda znacząco poprawiony, ale do ideału nadal sporo mu brakuje.

Samsung Galaxy Fold 2 z ekranem z ultra cienkiego szkła

Przeważająca większość problemów z Samsungiem Galaxy Fold i jego ekranem wynika z materiału, który został wykorzystany do jego budowy. Aby zapewnić odpowiednią elastyczność Samsung zdecydował się na użycie plastiku do budowy wierzchniej warstwy ekranu. Rozwiązania tego typu już wiele lat temu przeszyły do historii.

Samsung Galaxy Fold 2 ma posiadać inną konstrukcję obudowy, ale także zupełnie nowy elastyczny ekran kolejnej generacji. Ice universe za pomocą swojego konta na Twitterze potwierdził, że wyświetlacz Samsunga Galaxy Fold 2 zbudowany będzie z ultra cienkiego szkła UTG. Zastosowanie Ultra Thin Glass zamiast plastiku spowoduje, że ekran stanie się dużo wytrzymalszy, a zarazem przyjemniejszy w użytkowaniu.

Najnowszy model Galaxy Fold 2 korzystać będzie z ekranu pokrytego bardzo cienkim szkłem odpornym na wyginanie. Jego konstrukcję można porównać do szkieł hybrydowych z domieszką plastiku, które są elastyczne, ale mniej odporne na zarysowania.

Zastosowanie szklanej warstwy zewnętrznej wyeliminuje problem z falującą powierzchnią ekranu, z jakim borykają się obecnie sprzedawane Galaxy Fold pierwszej generacji. Niestety informacje, do których dotarły osoby z branży informują, że szkło Ultra Thin Glass sprawi, że elastyczne wyświetlacze będą jeszcze bardziej delikatniejsze i tańsze w produkcji masowej.

Samsung Galaxy Fold 2 powinien zadebiutować razem z Samsungami Galaxy S11 już w lutym 2020 roku na specjalnej konferencji Galaxy Unpacked, która odbędzie się w San Francisco. Galaxy Fold 2 posiadać będzie konstrukcję typu clamshell i stanie się bezpośrednim konkurentem dla niedawno zaprezentowanej Moto RAZR.

Źródło: sammobile.com