Samsung Galaxy Fold już dostępny!

Firma Samsung ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Galaxy Fold – urządzenia, które tworzy nową kategorię technologii mobilnej.

Począwszy od 6 września, Galaxy Fold będzie dostępny w Korei, a w późniejszym terminie w wybranych krajach, m.in. we Francji, Niemczech, Singapurze, USA i Wielkiej Brytanii, w wersji Cosmos Black i Space Silver. Ponadto na wybranych rynkach urządzenie będzie gotowe na obsługę 5G, dzięki czemu użytkownicy będą mogli korzystać z najnowszego standardu łączności sieciowej.

Gdy Galaxy Fold jest złożony, na jego zewnętrznym wyświetlaczu użytkownik jedną ręką uzyska wygodny dostęp do najważniejszych danych i funkcji, natomiast po rozłożeniu urządzenie oferuje wyświetlacz Infinity Flex o przekątnej 7,3 cala, który zapewnia nowe sposoby multitaskingu, oglądania wideo czy grania. Ostatnie miesiące firma Samsung poświęciła na dopracowanie Galaxy Fold tak, by zapewnić najlepsze wrażenia z użytkowania. Poprawiono nie tylko konstrukcję urządzenia, ale przemyślano również proces prezentacji Galaxy Fold konsumentom.

Samsung Galaxy Fold już dostępny!

– Tworząc to innowacyjne, definiujące swoją kategorię urządzenie, stawiliśmy czoła ogromnemu wyzwaniu inżynieryjnemu. Teraz jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc wypuścić na rynek tę pionierską technologię mobilną i pozwolić doświadczyć jej użytkownikom – powiedział DJ Koh, President i CEO, IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. – Użytkownicy pozytywnie odebrali większe ekrany, a rewolucyjna forma Galaxy Fold oferuje jeszcze większy i bardziej angażujący wyświetlacz, przy zachowaniu pełnej mobilności. Oto urządzenie, które przekracza granice tradycyjnego projektowania smartfonów.

Pierwszy w swoim rodzaju UX

Galaxy Fold łączy preferowane przez użytkowników cechy smartfonów i tabletów, czego efektem jest nowy rodzaj urządzenia mobilnego i jedyne w swoim rodzaju wrażenia z użytkowania – od nowatorskiej formy i materiałów po wyjątkowy, składany UX, wszechstronny aparat i wydajność klasy premium. Firma Samsung nawiązała współpracę z partnerami, by zapewnić użytkownikom całkowicie nowe doświadczenie użytkowe, które zmieni sposób posługiwania się urządzeniami mobilnymi oraz pozwoli w pełni wykorzystać składany design oferujący dwa wyświetlacze: zewnętrzny i główny. W efekcie urządzenie otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości.

Galaxy Fold zmienia sposób rejestrowania, udostępniania i edycji treści mobilnych. Gdy urządzenie jest złożone, można nagrać krótki filmik, a następnie rozłożyć je, by obejrzeć wideo na większym wyświetlaczu. Funkcja App Continuity płynnie przeniesie odtwarzaną treść z wyświetlacza zewnętrznego na główny. Z kolei Multi-Active Window umożliwia korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie w czasie rzeczywistym, co przekłada się na efektywną wielozadaniowość. W tym samym czasie można więc edytować nagranie, przeszukiwać galerię zdjęć i odbierać wiadomości od przyjaciół i współpracowników.

Dzięki obsłudze 5G, użytkownicy Galaxy Fold będą mogli w pełni wykorzystać największe prędkości oferowane przez operatorów na wybranych rynkach. Galaxy Fold 5G wspiera sieć nowej generacji, pozwalając błyskawicznie przesyłać i pobierać wideo, treści i bogate graficznie gry o wysokiej rozdzielczości. A dzięki dużemu wyświetlaczowi Infinity Flex o wielkości 7,3 cala, Galaxy Fold zmienia sposób, w jaki konsumenci bawią się i pracują.

Konsumenci, którzy kupią Galaxy Fold otrzymają ekskluzywny dostęp 24/7 do ekspertów firmy, którzy udzielą wsparcia zarówno online, jak i przez telefon. Firma Samsung dołoży starań, by proces obsługi konsumentów na każdym rynku był równie wyjątkowy jak samo urządzenie.