Samsung Galaxy Fold ponownie w sprzedaży

Po kilku miesiącach opóźnienia rusza sprzedaż w Korei oraz USA.

Samsung oficjalnie ogłosił, że jego składany smartfon Galaxy Fold pojawi się w sprzedaży od jutra 6 września 2019 roku. Firma poinformowała w swoim komunikacie prasowym, że w niedalekiej przyszłości urządzenie zadebiutuje w Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Niemczech oraz Singapurze.

Samsung Galaxy Fold ponownie w sprzedaży

Źródło: techadvisor

Producent nie poinformował co dokładnie zmienił w projekcie urządzenia, aby spróbować zapobiec usterkom, które wystąpiły w pierwszej partii rozesłanej do dziennikarzy.

Urządzenie zostało wycenione na 2398000 wonów, co przekłada się na dokładnie 2000 dolarów. Według Samsunga istnieje wersja 5G Ready, ale nie będzie ona dostępna w każdym regionie oraz u dowolnych operatorów. W Korei, czyli lokalnym rynku Samsung nazwał nowe urządzenie jako Galaxy Fold 5G, co sugeruje, że nowa wersja pojawi się tylko na tam.

Komunikat prasowy wystosowany na USA informuje, że "Galaxy Fold przybędzie dla amerykańskich konsumentów w najbliższych tygodniach i będzie dostępny w Cosmos Black i Space Silver". Brak szczegółowych informacji na temat dostępności urządzenia na innych rynkach. Nie powinniśmy również liczyć na oficjalną premierę Galaxy Fold w Polsce.

Pierwotne wprowadzenie na rynek Galaxy Fold zakończyło się okropną wtopą jakościową. Znaczny odsetek urządzeń uszkodził się po kilku godzinach użytkowania. Problemy sprawiał składany ekran, który bardzo łatwo się łamał, a na dodatek część osób zrywała folię uznając ją za ochronną. W rzeczywistości była to integralna część ekranu.

Znaczną część specyfikacji technicznej Galaxy Fold dzieli z Samsungami z serii Galaxy S10. Urządzenie zostały zaprezentowane podczas tej samej konferencji Unpacked.