Samsung Galaxy Gear, czyli koreański smartwatch coraz bliżej. Zobacz prototyp

Premiera smartwatcha od Samsunga zbliża się wielkimi krokami. Do internetu oprócz informacji o parametrach wyciekają pierwsze wyglądające na prawdziwe zdjęcia tego gadżetu, które nie są wyłącznie grafikami koncepcyjnymi. Nadal jednak nie wiadomo, jak ten inteligentny zegarek będzie faktycznie wyglądał. Ostatnie fotografie prezentują bowiem, jak się okazało, wyłącznie prototyp.

W niedzielny wieczór świat obiegły zdjęcia, które miały obrazować to, jak będzie wyglądał inteligentny zegarek Samsunga o nazwie Galaxy Gear. Gadżet ma być zaprezentowany na nadchodzących targach IFA w Berlinie. Wiele osób mógł rozczarować wygląd zegarka, który wydaje się na tych fotografiach nieco toporny. Jak się jednak okazuje, finalny produkt najpewniej będzie się sporo różnił do przedstawionego na zdjęciach prototypu.

Chociaż nadal nie znamy finalnego wyglądu zegarka, i tak warto przyjrzeć się zdjęciom. W końcu na bazie tego prototypu powstanie finalny produkt, więc różnice raczej nie będą diametralne. Za niedzielny wyciek zdjęć odpowiedzialny jest serwis VentureBeat, a oprócz zdjęć opublikował on kilka dodatkowych informacji na temat specyfikacji zegarka.

Samsung Galaxy Gear, czyli koreański smartwatch coraz bliżej. Zobacz prototyp

Samsung Galaxy Gear

Wedle informacji zamieszczonych wraz ze zdjęciami Galaxy Gear będzie bardzo duży. Trzycalowy, dotykowy ekran OLED ma w końcu powierzchnię porównywalną do tej, jaką jeszcze kilka lat temu miały smartfony. Różnica jest taka, że jak widać ma on kwadratowe proporcje, ale ze względu na dość dużą ramkę na górze i na dole urządzenia sprawia wrażenie bardziej prostokątnego.

Zobacz również:

  • Samsung Gear wymusi aktualizację do Tizen OS
  • Apple Watch Series 7 - wszystko co wiemy tuż po premierze [24.09.2021]

Zegarek, co zaskakujące, ma posiadać własny aparat. Spodziewać się też możemy technologii Bluetooth LE oraz akumulatora zapewniającego 10 godzin pracy. Wedle serwisu GigaOM finalnie urządzenie ma być bardziej dopracowane i nieco mniejsze - przekątna ekranu ma mieć 2,5 cala. Całość ma działać w oparciu o Androida 4.3, ale bez możliwości swobodnego przeglądania internetu.

Premiera Samsunga Galaxy Gear ma nastąpić już za dwa dni w Berlinie.