Samsung Galaxy Gear doczekał się nieoficjalnego oprogramowania

Samsung Galaxy Gear to najnowszy gadżet w ofercie Samsunga. Mimo wysokiej ceny tego inteligentnego zegarka znalazła się grupa pasjonatów, która postanowiła przygotować dla niego nieoficjalne oprogramowanie, czyli tzw. custom ROM.

Zmodyfikowane oprogramowanie dla Samsunga Galaxy Gear o nazwie Null jest dziełem użytkowników forum XDA-Developers. Sam zegarek Samsunga działa pod kontrolą zmodyfikowanego Androida, ale po wgraniu nieoficjalnego systemu dopiero odkrywa przed użytkownikiem pełnię związanych z Androidem możliwości.

Podstawową zmianą jaką wprowadza ROM o nazwie Null jest możliwość instalacji na zegarku tzw. launchera, czyli aplikacji zmieniającej pulpit główny na urządzeniach z Androidem. Domyślnie wybrany został Nova Launcher. Custom ROM pozwala również na nagrywanie filmików wideo za pomocą kamerki umieszczonej w zegarku o długości do 60-ciu sekund i wybranie jednej z animowanych tapet.

Samsung Galaxy Gear doczekał się nieoficjalnego oprogramowania

JK Shin

Dzięki dodanej możliwości udostępniania połączenia internetowego przez Bluetooth ze smartfona na zegarek, będzie można nawet używać z poziomu nadgarstka przeglądarki internetowej.

Posiadacze Samsunga Galaxy Gear muszą mieć jednak świadomość, że samodzielna zmiana oprogramowania może mieć poważne konsekwencje, a w niektórych przypadkach nawet spowodować uszkodzenie urządzenia i utratę gwarancji. Wszelkich modyfikacji dokonujecie na własną odpowiedzialność!