Samsung Galaxy Gear ze wsparciem innych urządzeń niż z linii Galaxy

Samsung Galaxy Gear po wyjęciu z pudełka działa tylko z wybranymi urządzeniami z linii Galaxy, co znacznie obniża jego użyteczność. Nie trzeba było jednak długo czekać, aż niezależni deweloperzy obejdą to ograniczenie. W sieci pojawił się poradni, który opisuje jak zmusić inteligentny zegarek Samsunga do współpracy z urządzeniami innych firm.

Smartwatch Samsung Galaxy Gear pracując na oficjalnym oprogramowaniu nie połączy się z urządzeniami innego producenta. Aby tego dokonać konieczne jest pozbycie się zabezpieczeń i instalacja nieoficjalnego ROM-u. Dzięki temu nagle “magicznie” zegarek Samsunga zacznie być wykrywany przez inne urządzenia wyposażone w Bluetooth.

Co prawda aplikacja Galaxy Manager od Samsunga służącą do wysyłania na zegarek powiadomień nadal nie będzie dostępna, ale i tak wgranie custom ROM-u pozwoli na kontrolę podstawowych funkcji. Łącząc zegarek z telefonem będzie można chociażby kontrolować odtwarzacz muzyczny i wykonywać połączenia.

Samsung Galaxy Gear ze wsparciem innych urządzeń niż z linii Galaxy

JK Shin

Cała procedura nie wydaje się trudna i nie powinna sprawić problemu osobie, która już potrafi zrootować telefon. Z pełnym poradnikiem krok po kroku można zapoznać się na stronie theunlockr.com. Wynika z niego, że użytkownik będzie potrzebował do osiągnięcia sukcesu urządzenia z Androidem 4.3 oraz wspierającego Bluetooth w wersji 4.0 LE.

Należy pamiętać, że wszystkie nieoficjalne modyfikacje oprogramowania mogą skutkować utratą gwarancji i uszkodzeniem urządzenia, dlatego należy dokonywać ich na własną odpowiedzialność!