Samsung Galaxy Gear: zobacz jego koncept i poznaj specyfikację

W Sieci pojawiła się niepotwierdzona specyfikacja "inteligentnego" zegarka Samsung Galaxy Gear oraz film prezentujący koncept tego interesującego urządzenia.

Jednym z oczekiwanych przez mobilny rynek gadżetów jest zapowiedziany przez Samsunga "inteligentny" zegarek. Złożony przez koreańskiego producenta pod koniec lipca w USA wniosek patentowy sugeruje, że będzie on nosił oznaczenie Galaxy Gear, natomiast wszystkie znaki na niebie i ziemi zdają się potwierdzać, że jego premiera będzie miała miejsce 4 września (wówczas powinniśmy też poznać phablet Galaxy Note III).

Jeżeli czekacie na to urządzenie, mam dla Was interesującą informację. Serwis Gigaom pochwalił się bowiem, że wpadła mu w "ręce" jego specyfikacja. Wynika z niej, że Gear zaoferuje do dyspozycji użytkowników:

- dotykowy 2,5-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli

- dwurdzeniowy układ Exynos 4212 taktowany zegarem 1,5 GHz i oferujący procesor graficzny Mali-400 MP4

- moduły Bluetooth 4.0 LE (Low Energy), NFC

- aparat

- wbudowane głośniki

- akcelerometr, dzięki któremu ekran będzie włączany automatycznie, gdy podniesiemy rękę

Zegarek pracować ma pod kontrolą systemu Android (niektórzy deweloperzy mający do niego dostęp wspominali o wersji 4.1, natomiast inni o wersji 4.2). Serwis Gigaom twierdzi również, że będzie on współpracował jedynie z urządzeniami Samsunga z linii Galaxy, a nie z każdym "androidowym" smartfonem.

Na koniec zapraszam do zapoznania się z konceptami urządzenia prezentowanymi na zdjęciu:

Samsung Galaxy Gear - koncept

Samsung Galaxy Gear - koncept

oraz filmie:

<iframe width="620" height="465" src="http://www.youtube.com/embed/JBzvDjAD-6Y?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>