Samsung Galaxy M31 - ciekawy średniak z gigantyczną baterią zaprezentowany

Samsung Galaxy M31 wyróżnia się akumulatorem o pojemności 6000 mAh i aparatem głównym o rozdzielczości 64 MP.

Po tygodniach przecieków Samsung oficjalnie zaprezentował Galaxy M31, który zastąpi model Galaxy M30. Nowy smartfon to typowy przedstawiciel ze średniej półki cenowej.

Samsung Galaxy M31 - ciekawy średniak z gigantyczną baterią zaprezentowany

Źródło: sammobile.com

Nowy model wyróżnia się najnowszym oprogramowaniem, ulepszonym aparatem, a przede wszystkim baterią o oszałamiającej pojemności 6000 mAh.

Zobacz również:

  • Galaxy Watch 5 naładujesz energią słoneczną?!
  • Starsze smartfony Samsunga otrzymają funkcję z Androida 11

Samsung Galaxy M31 w chwili obecnej pojawi się jedynie w Indiach. Na tamtejszym rynku urządzenie sprzedawane będzie tylko i wyłącznie przez internet, co ma pozwolić ograniczyć koszty marketingu i logistyki, a przy okazji pozytywnie wpłynąć na finalną cenę urządzenia. Dystrybucją zajmie się Amazon.in.

Samsung Galaxy M31 sprzedawany będzie w dwóch wersjach. Tańszy model z 64 GB wbudowanej pamięci masowej wyceniono na RS 14,999 (około 830 zł netto), a droższa wersja z 128 GB wbudowanej pamięci masowej kosztuje RS 15,999 (około 885 zł netto).

Obie konfiguracje dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych - Ocean Blue oraz Space Black.

Samsung Galaxy M31 oferuje wyświetlacz Super AMOLED Infinity-U o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości Full HD+. Urządzenie wykonane jest z plastiku oraz szkła. Z tyłu umieszczono klasyczny czytnik linii papilarnych.

Nowością jest aparat, który oferuje teraz aż cztery matryce. Główna z nich posiada rozdzielczość 64 MP. Nie zabrakło modnego obiektywu ultraszerokokątnego o rozdzielczości 8 MP, aparatu makro o rozdzielczości 5 MP oraz czujnika głębi, który również oferuje rozdzielczość 5 MP.

Z przodu znalazło się miejsce dla 32 MP kamerki do selfie. Po raz pierwszy w serii Galaxy M zastosowano tryb nocny.

Za wydajność odpowiada procesor Samsung Exynos 9611. Co ważne producent zdecydował się na zastosowanie 6 GB szybkiej pamięci operacyjnej LPDDR4x. Nie zabrakło również wbudowanej pamięci masowej w standardzie UFS 2.1. Producent nie zapomniał o wbudowaniu czytnika kart pamięci microSD.

Cechą charakterystyczną Galaxy M31 jest ogromna bateria o pojemności 6000 mAh z szybkim, 15 W ładowaniem przewodowym.

Źródło: sammobile.com