Samsung Galaxy M51 - nowy średniak z trzema aparatami i kamerką w ekranie

Koreańczycy szykują kolejnego średniaka z myślą o rynku indyjskim.

Samsung ostatnimi czasy co miesiąc wypuszcza nowego smartfona z niższej półki cenowej. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie strategia ta nie ulegnie zmianie.

Samsung Galaxy M51 - nowy średniak z trzema aparatami i kamerką w ekranie

Źródło: phonearena.com

Steve Hemmerstoffer opublikował właśnie rendery CAD nadchodzącego modelu Galaxy M51.

Nowy model smartfona posiada 6,5 calowy wyświetlacz Infinity-O z niewielką kamerką umieszczoną w lewym górnym rogu ekranu. Umiejscowienie aparatu wskazuje na obecność matrycy LCD zamiast charakterystycznego dla Samsunga AMOLED'a.

Cięcie kosztów widoczne jest także na ramkach okalających ekran. Są one spore, a dolna z nich jeszcze większa, co dodatkowo potwierdza montaż ekranu LCD.

Samsung Galaxy M51 posiada ramkę wykonaną z materiału przypominającego aluminium. Prawdopodobnie będzie to lakierowany na matowo plastik. U góry znalazło się miejsce dla złącza słuchawkowego Jack. Na dole znajdziemy port USB Typu C oraz głośnik.

Tył wykonany jest z plastiku przypominającego z wyglądu szkło. Tym razem Samsung nie pokusił się o zastosowanie holograficznych plecków.

Galaxy M51 posiada czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach. Nieopodal niego znajduję się prostokątna obudowa obiektywów. Umieszczono w niej trzy matryce oraz diodę doświetlającą LED.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących aparatów, ale prawdopodobnie otrzymamy główny aparat o wysokiej rozdzielczości, obiektyw ultraszerokokątny oraz czujnik głębi.

Samsung Galaxy M51 prawdopodobnie zastąpi model Galaxy M40, który zadebiutował w ubiegłym roku. Urządzenie napędzane będzie za pomocą układu Qualcomm Snapdragon 662 lub Snapdragon 720G. Prawdopodobnie urządzenie zaoferuje 6 GB pamięci operacyjnej oraz 64 GB wbudowanej pamięci masowej.

Nie powinno dziwić nas, że Galaxy M51 zadebiutuje z Androidem 10 oraz nakładką One UI 2.0 na pokładzie.

Urządzenie zaoferuje baterię o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla 15 W ładowania przewodowego. Urządzenie ma kosztować około 250 dolarów

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A51.

Źródło: phonearena.com