Samsung Galaxy Nexus jednak dostał Androida 4.4 KitKat! Nieoficjalnie...

Porzucony przez Google smartfon Samsung Galaxy Nexus już teraz cieszy się najnowszym oprogramowaniem. Android 4.4 KitKat został na niego nieoficjalnie przeportowany. Za bazę ROM-u posłużyła modyfikacja CyanogenMod 11. Czy Google powinno się teraz wstydzić?

Pod koniec października Google zaprezentowało najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego Android nazwaną 4.4 KitKat. W pierwszej kolejności otrzymały do niego dostęp osoby, które nabyły najnowszy telefon od Google, czyli smartfona LG Nexus 5. W kilka tygodni po premierze aktualizacja trafiła także na zeszłorocznego Nexusa 4, również od LG, oraz tablety Nexus 7 produkcji Asusa i Nexus 10 stworzony przez Samsunga.

Niestety starszy telefon z tej rodziny, czyli Samsung Galaxy Nexus, został przez Google pominięty, a ostatnią oficjalną dystrybucją Androida przeznaczoną na ten telefon jest 4.3 Jelly Bean. Co prawda telefon ten ma już swoje lata, ale i tak jego posiadacze są zawiedzeni decyzją Google oraz mętnymi tłumaczeniami dotyczącymi wycofania się producenta procesora w tym modelu z rynku mobilnego.

Samsung Galaxy Nexus jednak dostał Androida 4.4 KitKat! Nieoficjalnie...

Samsung Galaxy Nexus Android 4.4 KitKat

Okazuje się bowiem, że port KitKata dla Galaxy Nexusa powstał, a za jego stworzenie odpowiedzialni są niezależni deweloperzy. Za bazę posłużyła wersja rozwojowa modyfikacji CynanogenMod 11. Tym samym deweloperzy zawstydzili Google. Firma z Mountain View dysponując niemal nieprzebranymi zapasami gotówki oraz ludźmi, którzy za stworzenie zielonego robota są odpowiedzialni, nie podobała temu zadaniu.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 26.11.2021]
  • Włochy chcą ukarać Apple i Google. Jakiej kwoty oczekują od firm?

Aby pobrać Androida 4.4 KitKat dla Galaxy Nexusa należy udać się do odpowiedniego wątku na forum XDA Developers. Znalazła się tam instrukcja instalacji oraz linki pozwalające pobrać wszystkie niezbędne pliki. Jak zwykle ostrzegamy Was, że modyfikacji oprogramowania telefonu dokonujecie na własną odpowiedzialność. Może być ono przyczyną anulowania przez producenta gwarancji oraz trwałego uszkodzenia telefonu.