Samsung Galaxy Nexus z Ice Cream Sandwich, wideorecenzja

Samsung Galaxy Nexus jest pierwszym urządzeniem działającym pod kontrolą czystego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Został zaprezentowany w październiku zeszłego roku, ale nadal nie ma zbyt wielu urządzeń, które są z nim w stanie konkurować pod względem specyfikacji. Zapraszamy do naszej wideorecenzji tego smartfona.


Specyfikacja

Sercem Samsunga Galaxy Nexus jest dwurdzeniowy układem Texas Instruments. Taktowanie procesora 1.2GHz dopełnione przez 1GB pamięci operacyjnej RAM. Czas pracy nie odbiega zbytnio od innych urządzeń tej klasy dzięki akumulatorowi o pojemności 1750mAh. Jedną z jego największych zalet jest ekran wykonany w technologii Super Amoled HD o rozdzielczości aż 1280 na 720 pikseli. Chociaż przekątna ekranu 4.65 na pozór wydaje się ogromna, to wyświetlane są na nim przyciski systemowe. Smartfon trzyma się w ręku podobnie jak Galaxy S II. Tak jak w poprzednim modelu, czyli Nexusie S ekran nie jest płaski, a wygięty w lekki łuk.

Oprogramowanie

Samsung Galaxy Nexus działa pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android, czyli 4.0 Ice Cream Sandwich. Nie posiada ona żadnych nakładek producenta i jak cała linia Nexus jest jednym z niewielu urządzeń, które mogą się tym pochwalić. Poprzednim był właśnie Nexus S, także wyprodukowany przy współpracy Google i Samsunga. Więcej o tym systemie przeczytacie na łamach naszego serwisu. Pod tymi linkami znajduje się pierwsza oraz druga część - system recenzowaliśmy na smartfonie Samsung Nexus S. Na AndroidLife.pl ukazała się także tekstowa recenzja Galaxy Nexusa, a poniżej możecie się zapoznać z nią w wersji wideo. Zachęcamy do podzielenia się swoimi opiniami!

Zobacz również:

  • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany

Wideorecenzja:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: