Samsung Galaxy Note 10.1 wkrótce w sprzedaży. Zaoferuje cztery rdzenie

Samsung zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu wprowadzi do sprzedaży tablet Galaxy Note 10.1. Co istotne, będzie on się mógł pochwalić procesorem wydajniejszym niż wcześniej zakładano.

Spis treści

W lutym podczas Mobile World Congress Samsung ujawnił, że szykowany przez niego tablet Galaxy Note 10.1 będzie dysponował pracującym z częstotliwością 1,4 GHz dwurdzeniowym procesorem. Jak się właśnie okazało, zmienił zdanie i postanowił skorzystać z procesora mogącego się pochwalić czterema rdzeniami (również taktowanego zegarem 1,4 GHz). Widocznie koreańska firma doszła do wniosku, że dwa rdzenie to za mało, aby konkurować z nowym iPadem.

10,1-calowe urządzenie pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz składowanie danych na wewnętrznej pamięci o maksymalnej pojemności 64 GB (dostępne są również wersje 16- i 32-gigabajtowe), którą można rozbudować za pośrednictwem kart microSD. Tablet wyposażony został ponadto w 2 GB pamięci RAM, dwa aparaty cyfrowe (5 MP z tyłu i 2 MP z przodu) oraz takie rozwiązania jak Rysik S Pen (jego wyjęcie automatycznie uruchamia specjalnie zoptymalizowane aplikacje, takie jak S Note, S Planner, Crayon Physics, Adobe Photoshop Touch i Polaris Office), czy możliwość konwersji pisma ręcznego na tekst podczas tworzenia notatek.

Galaxy Note 10.1 waży minimalnie 597 gramów (czyli nieco więcej niż pierwotnie zakładano) i będzie dostępny w trzech opcjach komunikacyjnych:

- tylko z modułem WiFi

- z WiFi + 3G

- z WiFi + LTE

Premiera rynkowa

Urządzenie w dwóch pierwszych opcjach powinno pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. W pierwszej kolejności trafi na półki sklepowe w Południowej Korei, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Modele dysponujące wsparciem dla technologii LTE będą miały premierę rynkową pod koniec tego roku.

Cena

Na stronie Samsunga, na której znajdziecie więcej informacji an temat tabletu Galaxy Note 10.1, możemy przeczytać, że jego sugerowana cena detaliczna wynosi 2999 zł. Prawdopodobnie dotyczy ona wersji podstawowej z WiFi i 16 GB pamięci.