Samsung Galaxy Note 10 Lite z Bluetooth 5.1 i zdalnym śledzeniem rysika S-Pen

Note 10 Lite po raz pierwszy zaoferuje możliwość śledzenia lokalizacji rysika S-Pen.

Samsung lata temu wprowadzał na rynek mniejsze, tańsze i słabsze wersje swoich flagowych smartfonów z serii Galaxy S. Modele takie, jak Galaxy S III Mini oraz Galaxy S4 Mini były hitami sprzedażowymi, ale wraz z premierą Galaxy S6 zrezygnowano z produkcji tańszych flagowców, a skupiono się na rozwoju modeli z serii Edge.

Samsung Galaxy Note 10 Lite z Bluetooth 5.1 i zdalnym śledzeniem rysika S-Pen

Po latach Samsung odkopuje stary pomysł i zamierza wprowadzić na rynek wersje Lite swoich flagowych modeli Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10. Modele te nie będą jednak tak znacznie osłabione, jak wersje Lite flagowych modeli Huawei'a. Mało tego Samsung Galaxy Note 10 Lite może wprowadzić do serii Galaxy Note zupełnie nową funkcjonalność, której nie posiadają obecnie modele Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+.

Galaxy Note 10 Lite ma zaoferować możliwość zdalnego śledzenia lokalizacji pióra S-Pen przy wykorzystaniu technologii Bluetooth 5.1.

Pod koniec listopada pisaliśmy na łamach PCWorld.pl o tym, że modele Galaxy S10 Lite oraz Galaxy Note 10 Lite otrzymały certyfikat Bluetooth 5.0. Przypominamy, że Samsung jest pionierem w stosowaniu tej technologii. Smartfon Galaxy S8 był pierwszym urządzeniem z Bluetooth 5.0.

Galaxy Note 10 Lite otrzymał własnie kolejny certyfikat, który wskazuje na implementacje standardu Bluetooth 5.1. Wszystko wskazuje na to, że Galaxy Note 10 Lite będzie pierwszym urządzeniem Samsunga z Bluetooth 5.1 na pokładzie.

Samsung nie bez powodu implementuje Bluetooth 5.1 w Galaxy Note 10 Lite, a nie w Galaxy S10 Lite. Nowy standard zaoferuje bowiem możliwość dokładnego śledzenia lokalizacji pióra S-Pen.

Samsung Galaxy Note 10 Lite z Bluetooth 5.1 i zdalnym śledzeniem rysika S-Pen

Źródło: galaxyclub.nl

Samsungi Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Plus wiedzą, kiedy rysik S-Pen znajduje się wewnątrz obudowy i ładuje się, ale nie mogą określić dokładnej lokalizacji rysika po jego wyjęciu, co potencjalnie może powodować problemy z jego odnalezieniem.

Wprowadzenie sposobu dokładnej lokalizacji pióra S-Pen może być najważniejszą funkcją nadchodzącego Galaxy Note 10 Lite. Samsung do tej pory nie oferował tej funkcji narażając swoich użytkowników na potencjalne koszty. Rysik S-Pen jest bardzo mały i łatwo go zgubić. Dzięki swojej konstrukcji S-Pen jest bardziej podatny na zgubienie, niż Surface Pen.

Źródło: galaxyclub.nl via sammobiles.com