Samsung Galaxy Note 10 Lite z potężną aktualizacją - usprawniony aparat i czytnik linii papilarnych

Samsung poprawia działanie najważniejszych funkcji w najtańszym Galaxy Note.

Samsung Galaxy Note 10 Lite to niedawno zaprezentowany smartfon wyposażony w rysik S-Pen. Note 10 Lite jest pierwszym przedstawicielem rodziny Galaxy Note z dopiskiem Lite i jednocześnie pierwszym "tanim" smartfonem Samsunga z wbudowanym rysikiem S-Pen. W obudowie podobnej do tej znanej z Galaxy Note 10 zaimplementowano podzespoły z wycofanego już Galaxy Note 9, a całość opatrzono atrakcyjną metką cenową.

Samsung Galaxy Note 10 Lite z potężną aktualizacją - usprawniony aparat i czytnik linii papilarnych

Źródło: samsung.com

Teraz Galaxy Note 10 Lite otrzymuje pierwszą w historii aktualizację oprogramowania. Urządzenie zostało wprowadzone do sprzedaży na wybranych rynkach pod koniec stycznia 2020 roku. Posiadacze Galaxy Note 10 Lite mogą zainstalować aktualizację, która podniesie poziom poprawek zabezpieczeń ich smartfona do lutego 2020 roku, ale najważniejsze zmiany znajdziemy w aparacie oraz czytniku linii papilarnych.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!

Aktualizacja do Galaxy Note 10 Lite jest podobna do wcześniej wprowadzonego oprogramowania na bliźniaczego Galaxy S10 Lite. Najnowsze oprogramowanie poza poprawkami zabezpieczeń przynosi zmiany w obrębie aparatu, które mają wpłynąć na poprawę wydajności aplikacji oraz zwiększenie jakości fotografii. Samsung chwali się również, że poprawiono system rozpoznawania odcisków palców.

Najnowsze oprogramowanie posiada numer wersji N770FXXU2ATB6.

Oprócz najważniejszych zmian Samsung poprawił również algorytm odpowiedzialny za ładowanie akumulatora oraz obsługę ekranu dotykowego. Jak zawsze producent informuje o ogólnej poprawie stabilności i wydajności oprogramowania. Samsung nie zagłębia się w dokładniejsze szczegóły dotyczące wprowadzonych zmian.

Możliwe, że w najbliższym czasie producent udostępni kolejne aktualizacje. To normalne podczas wprowadzania na rynek nowego modelu.

Aktualizacja w chwili pisania tego tekstu była udostępniania w Rosji oraz Indiach. Aby sprawdzić dostępność aktualizacji należy przejść do Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania > Pobierz i zainstaluj. Stosowne oprogramowanie już wkrótce powinno pojawić się na innych rynkach.

Źródło: sammobile.com