Samsung Galaxy Note 10 już z aktualizacją do Androida 10

Koreańczycy właśnie zaktualizowali najdroższe modele z rysikami S-Pen do Androida 10 i One UI 2.0.

Stało się. Po tygodniach oczekiwania posiadacze Samsungów Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ doczekali się aktualizacji do Androida 10, która przy okazji wprowadza nową wersje nakładki Samsung One UI 2.0.

Samsung Galaxy Note 10 już z aktualizacją do Androida 10

Źródło: samsung.com

Ostatnimi czasy w sieci pojawiło się wiele komentarzy na temat procesu aktualizacji smartfonów Galaxy Note 10 do Androida 10. Użytkownicy najnowszego zaledwie kilkumiesięcznego smartfona (premiera odbyła się w sierpniu) otrzymali aktualizacje kilka tygodni po właścicielach starszych modeli z serii Galaxy S10.

Samsung wprowadził aktualizacje na Galaxy Note 10 później, ponieważ potrzebny był dodatkowy czas na optymalizacje rysika S-Pen. Element, który jest cechą charakterystyczną smartfonów Galaxy Note nie jest domyślnie wspierany przez system Android w związku z czym Samsung musi na własną rękę produkować sterowniki i implementować rysik we własnym zakresie. To własnie dlatego od wielu lat smartfony Galaxy Note otrzymują nowe wersje Androida nieco później od przedstawicieli linii Galaxy S10.

Po kilku tygodniach nastał dzień, na który czekali wszyscy posiadacze Samsungów Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Urządzenie te oficjalnie otrzymały aktualizacje do Androida 10 wraz z One UI 2.0.

W chwili obecnej oprogramowanie pojawił się w Niemczech. Dostępne jest zarówno dla urządzeń, które uczestniczyły w beta testach, jak i smartfonów pracujących pod kontrolą stabilnych wydań.

Samsung Galaxy Note 10 otrzymuje aktualizacje do Androida 10 dokładnie 10 tygodni po wprowadzeniu pierwszego oprogramowania w wersji beta. Przez ten czas setki tysięcy chętnych użytkowników testowało oprogramowanie i zgłaszało problemy do producenta.

Mapa drogowa aktualizacji do Androida 10, którą udostępnił Samsung pierwotnie zakładała, że jedynie Samsung Galaxy S10 otrzyma aktualizacje do Androida 10 jeszcze przed świętami. Galaxy Note 10 miał dostać stosowne uaktualnienie dopiero w styczniu 2020 roku.

Na szczęście Samsung pośpieszył się i kolejne urządzenia otrzymują już aktualizacje do Androida 10. Po Galaxy S10 przyszedł czas na tanie modele Galaxy M20 i Galaxy M30, a teraz aktualizacje otrzymuje Galaxy Note 10.

Wszystko wskazuje na to, że cała mapa drogowa Samsunga zawiera bardzo asekuracyjne terminy, a urządzenia dostają aktualizacje szybciej, niż zakładano.

Aktualizacja z numerem wersji N97*FXXU1BSL7 wprowadza Androida 10 z nakładką One UI 2.0 oraz poprawkami zabezpieczeń z grudnia 2019 roku.

Źródło: sammobile.com