Samsung Galaxy Note 20 Ultra zadebiutuje w tańszej wersji bez 5G

Samsung Galaxy Note 20 Ultra otrzymał właśnie certyfikat. O dziwo chodzi o nieznaną dotychczas wersję smartfona bez modemu sieci 5G.

Czyżby Samsung zdawał sobie sprawę, że Galaxy Note 20 Ultra w cenie powyżej 5000 zł nie będzie sprzedawał się tak, jak zakładano? Do sieci wyciekły właśnie informacje o nowym, tańszym wariancie nadchodzącego flagowca z Korei. Urządzenie zostanie wyposażone w modem sieci 4G LTE. Zabraknie obsługi 5G.

Samsung Galaxy Note 10 Plus
Źródło: pcworld.com

Samsung Galaxy Note 10 Plus

Źródło: pcworld.com

W dokumentach certyfikacyjnych znajdziemy certyfikaty dla Galaxy Note 20 oraz Galaxy Note 20 Ultra. Co ważne oba smartfony otrzymały po dwa certyfikaty - dla wersji z oraz bez obsługi sieci 5G. Oznacza to, że na rynku mogą pojawić się tańsze wersje flagowych smartfonów pozbawione super szybkiego modemu.

Najnowsze certyfikaty pochodzą z dwóch niezależnych od siebie organizacji - FCC (Federal Communications Commission USA - Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych) oraz NBTC (Tajlandzkiego organu regulacyjnego). Wskazują one, że Samsung przygotuje wersje Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra bez 5G na pokładzie.

Certyfikat wydany przez FCC odnosi się do modelu SM-G981B i wskazuje, że urządzenie mierzyć będzie 161 x 75,2 mm. Dokumentacja przekazana przez FCC nie zdradza zbyt wielu informacji. Ciekawsze dane znajdziemy w tajlandzkich dokumentach z NBTC. Potwierdzają one wprost, że istnieją warianty Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra wyposażone w modem LTE.

Wcześniej o Samsungu Galaxy Note 20 Ultra LTE dowiedzieliśmy się pośrednio z certyfikatu FCC dla modelu SM-G985F.

Nowe informacje są nieco dziwne, ponieważ w przypadku rodziny Galaxy S20 producent nie oferuje flagowych modeli w odmianach z modemem sieci 4G LTE. Możliwe, że tańsze warianty Galaxy Note 20 wyposażone w modem 4G LTE pojawią się jedynie w krajach rozwijających się, gdzie nie ma jeszcze infrastruktury pozwalającej skorzystać z sieci 5G.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy Note 20 znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 10 Lite - najtańszy smartfon z rysikiem S-Pen.

Źródło: techradar.com