Samsung Galaxy Note 20 - lepszy ekran, brak wariantu Ultra

W sieci pojawiły się właśnie kolejne informacje na temat Samsunga Galaxy Note 20. Okazuje się, że na rynku nie pojawi się wariant Ultra.

Od pewnego czasu plotki na temat Samsunga Galaxy Note 20 nieco ucichły.

Samsung Galaxy Note 20 - lepszy ekran, brak wariantu Ultra

Źródło: pocketnow.com

Najnowsze wieści pochodzą od Ross'a Young'a. Założyciel i dyrektor generalny firmy Display Supply Chain Consultants podzielił się za pośrednictwem swojego konta na Twitterze kilkoma szczegółami na temat nadchodzących smartfonów z rodziny Galaxy Note 20.

Jakich ekranów możemy spodziewać się w nadchodzących flagowcach?

Z serii postów, które pojawiły się na Twitterze wynika, że Samsung jest gotowy do implementacji nowego rodzaju wyświetlaczy w Galaxy Note 20. Mowa o matrycach wykorzystujących proces LTPO. Dzięki tej technologii wzrosnąć mają czasy pracy na baterii.

Zobacz również:

Bazowy model Samsunga Galaxy Note 20 ma zaoferować ekran o przekątnej 6,42 cala o rozdzielczości 2345 x 1084 pikseli. Oznacza to, że zagęszczenie wynosić będzie 404 PPI, a współczynnik proporcji to charakterystyczne dla Samsunga 19,5:9. Nowy panel obsługiwać będzie także 120 Hz odświeżanie z możliwością automatycznego dostosowywania. Warto nadmienić, że według Young'a nadchodzące modele zaoferują wyświetlacze o niższej, niż dotychczas rozdzielczości. Bardzo możliwe, że Samsung w końcu stwierdził, że różnica między QHD+, a FHD+ zauważalna jest poprzez krótsze czasy pracy na baterii.

Ross Young przekazał również, że droższy model sprzedawany będzie jako Galaxy Note 20+. Urządzenie to otrzyma ekran o przekątnej 6,87 cala i rozdzielczości 3096 x 1444 pikseli. W tym przypadku współczynnik obrazu wynosił będzie 19,3:9.

Dodatkowo uzyskaliśmy kolejne potwierdzenie, że razem z modelami Galaxy Note 20/20+ zobaczymy również składanego Galaxy Fold 2. Young podkreśla również, że Apple dostęp do technologii LTPO uzyska dopiero w 2021 roku. To nie do końca prawda, ponieważ od jakiegoś czasu ekrany Apple Watch produkowane są właśnie z wykorzystaniem procesu LTPO.

Nowy wyświetlacz powinien pozwolić znacząco obniżyć zapotrzebowanie na energie, co pozytywnie wpłynie na czasy pracy na baterii.

Sprawdź, czym charakteryzuje się ekran LTPO.

Więcej informacji na temat Samsunga Galaxy Note 20 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 10 Lite.

Źródło: pocketnow.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: