Samsung Galaxy Note 20 - pierwsze informacje na temat obudowy

Galaxy Note 20 powinien czerpać nowości garściami wprost z Galaxy S20.

Koreańczycy nie zaprezentowali jeszcze swoich najnowszych smartfonów z serii Galaxy S20, a w sieci już pojawiają się pierwsze doniesienia o Samsungach Galaxy Note 20, które powinny zadebiutować pod koniec wakacji.

Samsung Galaxy Note 20 - pierwsze informacje na temat obudowy

Źródło: samsung.com

Tak naprawdę pierwsze informacje na temat Samsungów Galaxy Note 20 pojawiać się będą po premierze modeli z rodziny Galaxy S20, która planowana jest na 11 lutego 2020 roku. Co roku od 2012 roku Samsung prezentuje nowe modele Galaxy Note około pół roku po premierze Galaxy S. Zarówno Galaxy S, jak i Galaxy Note posiadają zazwyczaj bardzo podobne podzespoły oraz parametry techniczne. Głównymi różnicami jest obecność rysika S-Pen oraz większego wyświetlacza w Galaxy Note. Nie inaczej powinno być w tym roku.

Na chińskiej platformie Weibo pojawił się schemat obudowy, który rzekomo przeznaczony jest dla Galaxy Note 20. Mimo, że projekt wydaje się być bardzo wczesnym prototypem to ogólny kształt i bryła smartfona jest bardzo podobna do Galaxy S20.

Samsung Galaxy Note 20 - pierwsze informacje na temat obudowy

Źródło: gizmochina.com

Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy jest ogromny prostokątny moduł kamery podobny do tego, który został zastosowany w Samsungach Galaxy A51 i Galaxy A71 z linii Galaxy A na 2020 rok. Podobną obudowę obiektywów zaoferują także Samsungi Galaxy S20.

Z przodu urządzenie zaoferuje bardzo cienkie ramki na górze i dole podobne do tych z Galaxy S20. Na dolnej krawędzi umieszczono port USB Typu C oraz gniazdo dla rysika S-Pen. Niestety złącze Jack nie powróciło.

Mimo, iż obecnie jest jeszcze za wcześnie na przecieki na temat Samsunga Galaxy Note 20 render obudowy wygląda na bardzo realistyczny. Konstrukcja wydaje się być zgodna z obecnymi założeniami stylistycznymi koreańskiego producenta.

Prawdopodobnie tak, jak w 2019 roku Samsung zaprezentuje w sierpniu dwa modele wchodzące w skład rodziny Galaxy Note 20. Smartfony różnić się będą od siebie wielkością, aparatami, a także pojemnością baterii. Obecnie nie wiadomo render obudowy do którego z tych urządzeń pojawił się właśnie w sieci.

Źródło: gizmochina.com