Samsung Galaxy Note 20 - premiera w sierpniu razem z Galaxy Fold 2

Pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów Samsunga. Galaxy Note 20 zadebiutuje w sierpniu. Dodatkowo możemy spodziewać się Fold'a drugiej generacji.

Pomimo obecnej pandemii koronawirusa oraz niepewności na światowych rynkach Samsung nie zmierza zmieniać swoich planów. Najnowsze plotki głoszą, że flagowe modele z rodziny Galaxy Note 20 zadebiutują w sierpniu na kolejnej imprezie z cyklu Galaxy Unpacked.

Samsung Galaxy Note 20 - premiera w sierpniu razem z Galaxy Fold 2

Źródło: samsung.com

Jakby tego było mało Samsung razem z Galaxy Note 20 zamierza zaprezentować następce Galaxy Fold. Czy premiera flagowych urządzeń za ogromne pieniądze w dobie trwającej pandemii to dobry pomysł?

Samsung podobnie, jak inni producenci sprzętu elektronicznego mocno odczuwa skutki wywołane przez pandemię koronawirusa. Rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 negatywnie wpłynęło na wyniki sprzedażowe Samsunga Galaxy S20. Na dodatek w fabrykach należących do koreańskiego giganta wykryto koronawirusa, co wywołało opóźnienia w łańcuchu dostaw.

Najnowsze informacje donoszą, że Samsung nie zraża się słabymi wynikami przedsprzedaży swoich flagowych urządzeń i zamierza wprowadzić na rynek Galaxy Note 20 zgodnie z planem. Źródła z Korei Południowej bliskie producenta donoszą, że na dziś dzień Samsung nie planuje przekładać premiery nadchodzących urządzeń, a prace trwają zgodnie z założonym planem.

Pomimo tego nie możemy założyć, że w sierpniu 2020 roku Samsung zorganizuje fizyczną konferencję Galaxy Unpacked. Dużo bardziej prawdopodobna jest premiera w sieci z transmisją na żywo. Wcześniejsze plotki donoszą, że Samsung po wybuchu pandemii przygotowuje się do najgorszego scenariusza i zakłada, że COVID-19 rozprzestrzeniać się będzie do czasu wynalezienia szczepionki.

Samsung Galaxy Note 20 będzie prawdopodobnie pierwszym flagowym smartfonem Samsunga, który zadebiutuje na wydarzeniu online. Jakby tego było mało Samsung zamierza zaprezentować także Galaxy Fold drugiej generacji.

Czy wprowadzenie na rynek najdroższych smartfonów, których cena startowa zaczynać się będzie od ponad 5000 zł w dobie globalnego kryzysu jest dobrym pomysłem? Źródło raportu donosi, że Samsung zdaje sobie sprawę że urządzenia sprzedadzą się w mniejszej ilości egzemplarzy, niż początkowo zakładano.

Więcej informacji o nadchodzącym Samsungu Galaxy Note 20 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 10 Lite - najtańszy smartfon z rysikiem S-Pen.

Źródło: sammobile.com