Samsung Galaxy Note 20 zadebiutuje z ekranem Fine-Tuned

Galaxy S20 nie istnieją, a Galaxy Note 20 otrzyma nowy ekran. Samsung szaleje przed premierą kolejnych flagowców.

Dziś intensywny dzień dla Samsunga. Najpierw rzecznik prasowy amerykańskiego oddziału zaprzeczył istnieniu rodziny Galaxy S20, co prawdopodobnie jest żartem, a teraz do sieci wyciekają informacje na temat Samsunga Galaxy Note 20.

Samsung Galaxy Note 20 zadebiutuje z ekranem Fine-Tuned

Źródło: pcworld.com

Samsung nie zaprezentował jeszcze flagowych urządzeń z serii Galaxy S na 2020 roku, a my już kolejny raz otrzymujemy informacje na temat Samsunga Galaxy Note 20, który zadebiutuje dopiero w sierpniu 2020 roku.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra na promocji! Za najnowszego flagowca zapłacisz teraz o kilkaset złotych mniej
  • Masz Galaxy Note 20 Ultra? Twój Samsung właśnie otrzymał nowe życie

O Samsungu Galaxy Note 20 więcej będziemy mogli powiedzieć po oficjalnym odsłonięciu modeli z rodziny Galaxy S20. Koreańczycy stosują sprawdzoną metodę od lat. Na początku roku debiutują modele Galaxy S, a ich ulepszone wersje z większymi ekranami i rysikiem S-Pen pojawiają się w połowie roku, jako Galaxy Note.

Najnowsze informacje, które niedawno pojawiły się w sieci sugerują, że Samsungi Galaxy Note 20 zaoferują ekran Fine-Tuned, który stanowił będzie rozwinięcie paneli z Samsungów Galaxy S20. Przypominamy, że Koreańczycy przespali nieco modę na stosowanie ekranów o podwyższonej częstotliwości odświeżania. Pierwszymi smartfonami z taką matrycę będą modele z rodziny Galaxy S20. Ze względu na to, że Samsung po raz pierwszy planuje przeskoczyć z 60 Hz odświeżania na 120 Hz odświeżanie jesteśmy przekonani, że implementacja nie będzie najlepsza.

Wystarczy przypomnieć sobie Samsungi Galaxy S10, które były pierwszymi smartfonami Samsunga z wbudowanymi kamerkami do selfie w ekran. Rozwiązanie to zostało znacząco poprawione w Samsungach Galaxy Note 10 oraz tegorocznych średniakach.

Plotki głoszą, że Samsungi Galaxy S20 faktycznie zaoferują 120 Hz częstotliwość odświeżania ekranu, ale jedynie przy wykorzystaniu rozdzielczości Full HD+, co ma być kompromisem pomiędzy płynnością, a jakością wyświetlanego obrazu.

Według Ice Universe Samsung Galaxy Note 20 zaoferują prawdziwe 120 Hz matryce, które pozwolą na zwiększenie częstotliwości odświeżania nawet w przypadku wykorzystywania natywnej rozdzielczości WQHD+.

Źródło: wccftech.com