Samsung Galaxy Note 20 zaoferuje diodę powiadomień!

Najnowszy flagowiec Samsunga może zaoferować diodę powiadomień. Nie będzie to jednak rozwiązanie znane z Galaxy Note 9 i starszych modeli.

Producenci smartfonów stale podążają za modą na budowę smartfonów z pełnoekranowymi wyświetlaczami. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy coraz większe ekrany zachowując stosunkowo kompaktowe wymiary obudowy. Dzięki minimalizacji ramek możliwe jest zwiększenie rozmiaru wyświetlacza o około 0,5 cala bez konieczności modyfikacji wymiarów obudowy.

Samsung Galaxy Note 20 zaoferuje diodę powiadomień!

Źródło: pcworld.com

Niestety nie ma róży bez kolców. Poprzez minimalizację ramek okalających ekran smartfony zaczęły oferować wycięcia w ekranie lub kamerki do selfie wbudowane bezpośrednio pod ekran. Ofiarą takich działań stał się również Samsung Galaxy Note 10, który jest pierwszym urządzeniem z serii nie wyposażonym w wielokolorową diodę powiadomień.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Z Fold3 - testujemy aparat pod wyświetlaczem
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [20.09.2021]
  • Galaxy Note odchodzi na emeryturę! Kolejny model bez aktualizacji

Okazuje się, że Samsung pracuje nad rozwiązanie tego problemu i być może dioda powiadomień powróci wraz z Galaxy Note 20. Jak łatwo się domyśleć nie będzie to klasyczna dioda LED wbudowana w ramkę urządzenia .

Samsung pracuje nad prototypem smartfona który posiadał będzie zaprogramowaną funkcję diody powiadomień. Oznacza to, że powierzchnia ekranu okalająca kamerkę do selfie pełnić będzie rolę diody powiadomień.

Patent na urządzenie z takim rozwiązaniem został zgłoszony do CNIPA (China National Intellectual Property Administration) i został zauważony przez portal LetsGoDigital.

Samsung zamierza wydzielić w ekranie pewną część pikseli, która służyć będzie do wyświetlania statusu powiadomień. Dodatkowo utworzony pasek pikseli będzie w stanie sygnalizować np. stan postępu pobierania plików. Całość działać będzie również po wyłączeniu wyświetlacz. Rozwiązanie to technicznie bazuje na funkcji Always-On-Display.

Wniosek patentowy pokazuje kilka sposobów na implementacje diody powiadomień w ekranie. Samsung z pewnością musi popracować nad żywotnością pikseli, ponieważ dioda powiadomień znajdować się będzie w stałym miejscu, co sprzyja wypalaniu się paneli AMOLED.

Bardzo możliwe, że rozwiązanie zadebiutuje razem z Galaxy Note 20 i będzie stosowane w przyszłych modelach Samsunga.

Sprawdź wszystkie informacje na temat Galaxy Note 20 tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Note 10 Lite.

Źródło: techradar.com