Samsung Galaxy Note 20 ze znacznie dokładniejszym piórem S-Pen

Wizualnie pióro S-Pen wyglądać będzie tak samo, jak w starszych modelach, ale Samsung znacząco poprawił dokładność wskaźnika.

Pióro S-Pen jest elementem charakterystycznym flagowych smartfonów z rodziny Galaxy Note. Samsung stosuje w nich specjalne ekrany, które pozwalają na korzystanie z aktywnego rysika posiadającego wiele dodatkowych funkcji. Na przestrzeni ostatnich 9 lat pióro S-Pen otrzymało mnóstwo nowych funkcji, a Koreańczycy są w chwili obecnej są jedynym producentem smartfonów z aktywnym rysikiem.

Samsung Galaxy Note 20
Źródło: Jimmy Is Promo

Samsung Galaxy Note 20

Źródło: Jimmy Is Promo

W tym roku zamiast wprowadzać kolejne ciekawe i innowacyjne, ale mało przydatne w życiu codziennym funkcje, Samsung ma poprawić dokładność działania rysika S-Pen.

Znany YouTuber Jimmy Is Promo, który jako pierwszy udostępnił w sieci zdjęcia Samsunga Galaxy Note 20 Ultra przekazał kolejne informacje o flagowym smartfonie. Tym razem dotyczą one pióra S-Pen.

Pióro S-Pen aktywnie współpracuje z ekranem smartfona. Oznacza to, że po zbliżeniu pióra do ekranu (bez dotknięcia) można wywołać różnego rodzaju interakcje.

Wszystko wskazuje na to, że Galaxy Note 20 pozwoli użytkownikom na poruszanie się po interfejsie za pośrednictwem naciśnięcia i przytrzymania pióra S-Pen. Dodatkowo w opcjach pojawi się możliwość ustawienia czułości wskaźnika do własnych preferencji.

Rysik S-Pen w Galaxy Note 20 ma pozwolić na interakcję podobną do korzystania z myszy komputerowej. Producent pozwoli także na zmianę wskaźnika pojawiającego się na ekranie.

Z nowym piórem S-Pen korzystanie z wbudowanego trybu DeX stanie się jeszcze łatwiejsze.

Samsung Galaxy Note 20 zostanie zaprezentowany już 5 sierpnia na wydarzeniu Galaxy Unpacked.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy Note 20 znajdziesz w naszym artykule zbiorczym.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Note 10 Lite

Źródło: sammobile.com