Samsung Galaxy Note 3 Lite z ekranem LCD już w produkcji

Galaxy Note 3 Lite dysponować ma ekranem LCD, natomiast jego produkcja już się podobno rozpoczęła - informuje koreański serwis ETNews.

Phablet Galaxy Note 3 sprzedaje się bardzo dobrze: w zaledwie dwa miesiące po premierze kupiony został w liczbie 10 milionów egzemplarzy. Samsung najwidoczniej chyba jednak uważa, że wynik ten byłby znacznie lepszy, gdyby nie cena, która wpłynęła na decyzję części konsumentów. Czy zamierza więc obniżyć cenę Note 3? Nie. Jak potwierdził kilka dni temu serwis SamMobile, szykuje się bowiem do wprowadzenia na rynek jego wersji "Lite".

Produkcja już się podobno rozpoczęła

Na jej temat pojawiły się właśnie kolejne doniesienia koreańskiego serwisu ETNews. Wynika z nich, że Samsung zamierza ciąć koszty produkcji w porównaniu do Note 3 wyposażając wersję Lite w ekran o przekątnej 5,68 cala, który zostanie wykonany w tańszej technologii LCD, a nie Super AMOLED. Serwis wspomina także o aparacie z mniejszą liczbą pikseli. Co ważne, przekonuje również, że produkcja urządzenia już się rozpoczęła, co oznacza, że powinno ono trafić na półki sklepowe na początku przyszłego roku.