Samsung Galaxy Note 3 Neo (Lite) - poznaj specyfikację. Sześć rdzeni, ekran 5,55 cala...

W Sieci pojawiła się dokumentacja phabletu Galaxy Note 3 Neo. Wynika z niej m.in., że zaoferuje on układ SoC z sześcioma rdzeniami wymieniającymi się pracą w zależności od obciążenia.

Nieco wcześniej miałem okazję przedstawić Wam specyfikację smartfona Galaxy Grand Neo. Teraz przyszła kolej na model Galaxy Note 3 Neo, który od miesięcy pojawiał się w różnych spekulacjach jako Galaxy Note 3 Lite.

Z dokumentu Samsunga, który właśnie "wyciekł" do sieci wynika, że urządzenie oferuje system Google Android 4.3 Jelly Bean (z funkcjami znanymi z modelu Galaxy Note 3), 5,55-calowy wyświetlacz HD Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 2 GB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (można ją rozbudować za pomocą kart pamięci microSD), aparat 8 MP, kamerkę 1,9 MP, stylus S-Pen, moduły Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS z A-GPS, NFC i akumulator o pojemności 3,100 mAh.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]

Procesor

Najbardziej interesującym elementem Galaxy Note 3 Neo jest jednak jego układ SoC, który oparty został na technologii ARM big.LITTLE (zasadą działania przypomina technologię NVIDII stosowaną w platformie Tegra 3/4, która stosuje podział na rdzenie główne oraz pomocnicze). Oferuje on do dyspozycji użytkownika dwa rdzenie 1,7 GHz oraz cztery rdzenie 1,3 GHz. Niestety nic więcej nie wiadomo na ich temat, więc trudno rozmawiać o wydajności. W każdym razie wydaje się, że Samsung zrobił krokiem w przód w stosunku do czterordzeniowego układu Exynos 1,6 GHz, który znajdziemy w modelu Galaxy Note 2.

Odświeżony Galaxy Note 2?

Na koniec jeszcze jedno. Przyglądając się modelowi Galaxy Note Neo wydaje się, że wbrew wcześniejszym doniesieniom nie stanowi on mocno okrojonej wersji Galaxy Note 3, lecz jest raczej odświeżoną wersją wspomnianego modelu Galaxy Note 2.