Samsung Galaxy Note 3 Neo oficjalnie zaprezentowany. Potwierdził się ekran 5,5 cala

Samsung zaprezentował wreszcie pojawiającą się od kilku tygodni w przeciekach nową wersję swojego flagowego phabletu. Producent wyłożył dziś wszystkie karty na stół i poznaliśmy oficjalną specyfikację tego urządzenia. Nowy model będzie miał nieco mniejszy ekran od starszego brata i będzie nosił nazwę Samsung Galaxy Note 3 Neo, a nie jak wcześniej zakładano, Galaxy Note 3 Lite.

Od początku roku wiele mówiło się o nowym phablecie Samsunga, który w przeciwieństwie do bardzo drogiego Galaxy Note 3 miałby być urządzeniem tańszym i bardziej przystępnym dla przeciętnego konsumenta. Z początku zakładano, że Samsung zaprezentuje nowy, nieco mniejszą i słabiej wyposażoną wersję swojego phbaletu na nadchodzących targach MWC 2014 w Barcelonie.

Okazuje się jednak, że koreańska firma nie miała zamiaru czekać tyle czasu. Samsung Galaxy Note 3 Neo pojawił się dzisiaj na stronie producenta. Potwierdziło się, że nowy model wyposażony został w ekran Super AMOLED o przekątnej 5,5 cala i rozdzilczość 1280 na 720 pikseli. Dostępne będą dwie wersje różniące się typem procesora - czterordzeniowy w wersji 3G oraz dwa+czterordzeniowy w przypadku LTE. W obu przypadkach dostępne będzie też 2 GB pamięci RAM i 16 GB przestrzeni na aplikacje i dane.

Zobacz również:

  • Okazja! Ostatnie sztuki telewizorów w RTV Euro AGD
  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [18.10.2021]
Samsung Galaxy Note 3 Neo oficjalnie zaprezentowany. Potwierdził się ekran 5,5 cala

Galaxy Note 3 Neo podobnie jak starszy brat będzie wyposażony w chowany w obudowie rysik i specjalny typ ekranu wykrywający różne stopnie nacisku. Pojawi się tutaj też nakładka TouchWiz na Androida 4.3 Jelly Bean wyposażona w szereg aplikacji i funkcji wykorzystujących możliwości rysika S-Pen.