Samsung Galaxy Note 3 będzie współpracował z etui firm trzecich dzięki aktualizacji

Samsung szybko zareagował na doniesienia o problemach spowodowanych aktualizacją phabletu Galaxy Note 3 do Androida 4.4 KitKat. Pierwotnie uaktualnienie blokowało możliwość korzystania z niektórych niezatwierdzonych przez producenta etui typu S-View, ale łatka usuwająca ten błąd już została udostępniona.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że phablet Samsung Galaxy Note 3 po otrzymaniu wyczekiwanej aktualizacji do Androida 4.4 KitKat sprawia niektórym klientom problemy. Okazało się, że po uaktualnieniu systemu do najnowszej wersji niektóre akcesoria firm trzecich przestały poprawnie działać. Samusung w końcu zabrał stanowisko w tej sprawie. Koreańska firma utrzymuje, że to nie było działanie celowe, a po prostu zwykły błąd.

Błąd związany z obsługą etui tylko S-View ma naprawić kolejna aktualizacja systemu Android przeznaczona dla phabletu Galaxy Note 3, która już teraz zaczęła być rozsyłana do klientów. Z początku producent utrzymywał, że aktualizacja nie miała wpływu na działanie akcesoriów, ale okazało się, że prawda była zgoła inna. Na szczęście Samsung szybko zareagował, a użytkownicy powinni lada chwila otrzymać monit o dostępności nowej aktualizacji.

W międzyczasie pojawiły się głosy, że Samsung blokuje firmy tworzące akcesoria specjalnie, ponieważ problem nie dotyczył oryginalnych etui od Samsunga, ale firma stanowczo temu zaprzecza. Firma odpowiedzialna za Galaxy Note 3 zaznacza jednak, że rekomendowane do użycia z ich urządzeniem są dodatki pochodzące prosto od producenta lub współpracujących z nim firm. Tylko te będą na pewno zawsze działać w połączeniu z phabletem niezawodnie.

źródło: arstechnica.com