Samsung Galaxy Note 3 dołączy do 38 mln sprzedanych modeli Note I i II

Samsung poinformował, że phablet Galaxy Note (I i II) sprzedał się w liczbie przekraczającej 38 milionów egzemplarzy. Za rogiem czai się już jednak Galaxy Note 3, który zamierza z pewnością szybko wyśrubować ten wynik do 40 mln.

Gdy Samsung wprowadzał na rynek w 2011 roku pierwszy phablet Galaxy Note spotkał się z ostrą krytyką wielu konsumentów (i ekspertów), którzy zarzucali temu urządzeniu, że nie zmieści się w kieszeni i będzie niewygodne podczas rozmów. Może to i prawda, lecz z czasem okazało się, że wady te nie mają większego znaczenia na tle zalet (przede wszystkim chodzi tutaj o wygodne korzystanie z Internetu). Obecnie każdy z czołowych producentów (oczywiście poza Apple, chociaż i ono w końcu uznało, że 3,5 cala to za mało) posiada już, bądź szykuje się do wprowadzenie do swojej oferty podobnego gadżetu. Z pewnością w podjęciu tej decyzji pomogła im ogromna popularność phabletów Samsunga (Galaxy Note I i Galaxy Note II), które, wedle najświeższych informacji, sprzedały się już w liczbie przekraczającej 38 milionów egzemplarzy.

Galaxy Note 3

Samsung prawdopodobnie wkrótce będzie mógł jednak świętować osiągnięcie kolejnego kamienia milowego (40 mln sprzedanych phabletów, później 45 mln). Wprowadza bowiem do sprzedaży model Galaxy Note 3, który pojawi się w sumie na ponad 140 rynkach.