Samsung Galaxy Note 3 i smartwatch Galaxy Gear. Znamy polskie ceny

W zeszły czwartek miała miejsce premiera najnowszego phabletu koreańskiego Samsunga o nazwie Galaxy Note 3 oraz dedykowanemu mu akcesorium w postaci smartfona Galaxy Gear. Oba urządzenia trafiają do sprzedaży, ale polskie sugerowane ceny detaliczne okazały się po prostu zaporowe.

Na berlińskich targach IFA 2013 na początku września tego roku koreański producent zaprezentował dwa nowe urządzenia mobilne. Jednym z nich jest phablet Galaxy Note 3, będący trzecią generacją urządzenia mobilnego Samsunga łączącego w jednocześnie sobie cechy smartfona i tabletu. Posiada on olbrzymi ekran o przekątnej długości 5,7 cala, chowany w obudowie rysik oraz prawdziwie topowe parametry.

Drugim urządzeniem jest dedykowany phabletowi Galaxy Note 3 smartwatch, czyli tzw. inteligentny zegarek. Nazwany został Galaxy Gear i cechuje się kolorowym dotykowym ekranem Super AMOLED o przekątnej 1,63 cala. To noszone na ręku urządzenie ma pozwolić nie tylko na sprawdzenie godziny, ale także przejrzenie powiadomień o nowych wiadomościach oraz prowadzenie rozmów za pomocą wbudowanego głośnika i mikrofonu.

Samsung Galaxy Note 3 i smartwatch Galaxy Gear. Znamy polskie ceny

Samsung Galaxy Note 3

Od początku było wiadomo, że nowe urządzenia mobilne Samsunga będą drogie, ale po ogłoszeniu oficjalnych cen trudno nie uznać ich za zaporowe. W przypadku phabletu Galaxy Note 3 mowa o cenie 2999zł, podczas gdy smartwatch Galaxy Gear kosztować będzie 1199zł. Nie trudno policzyć, że cena zestawu jest większa niż niejednego pełnoprawnego Ultrabooka, a jak na razie nie ma żadnych informacji o promocji, która przy zakupie obu urządzeń jednocześnie obniżałaby łączną cenę.

Zobacz również:

  • Samsung Gear wymusi aktualizację do Tizen OS

źródło: wirtualnemedia.pl