Samsung Galaxy Note 3 to nie jedyna nowość w ofercie Samsunga

Najbardziej elektryzujące premiery sprzętów od Samsunga na berlińskich targach IFA dotyczyły nowego phabletu Galaxy Note 3 i smartwatcha Galaxy Gear, ale koreańska firma zaskoczyła klientów jeszcze jednym urządzeniem. Jest nim nowa wersja tabletu Galaxy Note 10.1 w wersji 2014 Edition. Pod względem specyfikacji i rozdzielczości zalicza się on do urządzeń z najwyższej półki.

Oprócz nowego phabletu Galaxy Note 3 i smart-zegarka Galaxy Gear w ofercie Samsunga na targach IFA 2013 pojawiła się też odświeżona wersja tabletu Galaxy Note 10.1 oznaczona “2014 Edition”. Nowy tablet cechuje się topowymi parametrami, w tym cztero- lub ośmiordzeniowym procesorem oraz oszałamiającą rozdzielczością 2560 na 1600 pikseli. Może to pozwolić na wyeliminowanie wad poprzednika, do których należała nienajlepsza wydajność i właśnie słaba rozdzielczość.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Nowy flagowy tablet Samsunga Galaxy Note 10.1 2014 Edition będący większą wersją phabletu Galaxy Note 3 napędzać będzie w zależności od wersji procesor Snapdragon 800 2,3 GHz w przypadku modelu LTE lub Samsung Exynos Octa 1,9 GHz w wersji Wi-Fi. Wspomagać go będzie oszałamiająca ilość aż 3 GB pamięci RAM. Pamięci wewnętrznej na dane użytkownika udostępnione zostanie 16, 32 lub 64 gigabajty rozszerzalne za pomocą karty microSD.

Nowy tablet, podobnie jak inne urządzenia z tej linii, do których zalicza się też nowy Galaxy Note 3, posiadać będzie dedykowany rysik oraz specjalny ekran, który pozwoli na wykrycie nie tylko miejsca dotknięcia ekranu, ale również siły nacisku. Pracować będzie pod kontrolą Androida w wersji 4.3 i będzie posiadać zestaw przygotowanych pod pracę z rysikiem o nazwie S-Pen aplikacji.