Samsung Galaxy Note 3 z blokadą regionalną

Samsung Galaxy Note 3 trafi niedługo na sklepowe półki. Okazało się przy tym, że koreańska firma w tym modelu będzie stosować blokadę regionalną, która nieco utrudni aktywację kupionego urządzenia na innym kontynencie niż ten, w którym został zakupiony. Blokada będzie dotyczyć nie tylko urządzeń od operatora, ale też pochodzących z wolnej sprzedaży.

Wczoraj świat obiegła informacja dotycząca tego, że nowe urządzenie Samsunga będzie posiadało blokadę regionalną podobną do klasycznego simlocka. Pierwsze doniesienia sugerowały, że kupiony w Europie phablet Galaxy Note 3 nie będzie współpracował z kartami SIM pochodzącymi z innego regionu, czyli np. z USA, przez co użytkownicy nie mogliby korzystać podczas wyjazdów zagranicznych z usług lokalnego operatora. Okazuje się, że blokada faktycznie istnieje, ale nie będzie tak rygorystyczna, jak zakładano.

Samsung Galaxy Note 3, a w przyszłości inne urządzenia tej koreańskiej firmy, będą wymagały jednorazowej aktywacji w regionie, w którym zostały zakupione. Taka aktywacja odblokuje możliwość korzystania z dowolnej karty SIM z całego świata. Jak się okazuje, użytkownicy będą pod tym jednym warunkiem korzystać ze swojego urządzenia dokładnie tak, jakby takiej blokady nigdy nie było.

Samsung Galaxy Note 3 z blokadą regionalną

Samsung Galaxy Note 3

Jednorazowa aktywacja będzie polegać na jednorazowym uruchomieniu urządzenia z włożoną do niego kartą SIM pochodzącą z regionu, w którym został kupiony. W przypadku sprowadzenia do Polski urządzenia z np. Stanów Zjednoczonych, które nie zostało ówcześnie w kraju zakupu aktywowane, użycie polskiej karty SIM będzie niemożliwe. W celu odblokowania urządzenia trzeba będzie udać się do salonu producenta, ale jeszcze nie wiadomo, jak dokładnie ta procedura będzie wyglądać.

Blokada jak widać nie będzie tak restrykcyjna, jak się z początku spodziewano, ale z pewnością będzie trzeba mieć ją na uwadze kupując w przyszłości urządzenia Samsunga pochodzące z innego regionu.