Samsung Galaxy Note 3 ze specjalnym trybem do obsługi jedną ręką

Samsung Galaxy Note 3 to phablet, czyli swoiste połączenie smartfona i tabletu. Trzecia edycja urządzenia wyprodukowanego przez koreańską firmę ma ekran o ogromnej przekątnej 5,7 cala. Okazuje się, że producent przygotował specjalny tryb pracy który ma ułatwić korzystanie z urządzenia z użyciem tylko jednej dłoni.

Samsung Galaxy Note 3 jest z pewnością topowym urządzeniem pod względem parametrów w ofercie koreańskiego Samsunga. Superszybki procesor i 3 GB pamięci RAM skrywa jednak bardzo duża obudowa. Wszystko za sprawą olbrzymiego ekranu o przekątnej prawie sześciu cali.

Taka ilość przestrzeni wyświetlacza w Galaxy Note 3 z pewnością jest pomocna podczas przeglądania internetu w mobilnym Chromie, korzystania z aplikacji, grania w gry i naturalnie w trakcie pracy nad dokumentami z wykorzystaniem rysika. Niestety odbija się to na wygodzie korzystania z urządzenia za pomocą jednej dłoni.

Zobacz również:

  • Oto, jak ostatecznie może wyglądać seria Galaxy S22

Samsung w poprzednich urządzeniach z linii Galaxy Note już wcześniej starał się rozwiązać problem obsługi za pomocą jednej ręki. W tym celu przygotowana nawet była specjalna pomniejszona wersja klawiatury ekranowej, którą można było wygodnie przesunąć do lewej lub prawej krawędzi ekranu. Nie rozwiązywało to jednak problemu z obsługą za pomocą kciuka całego interfejsu.

Samsung Galaxy Note 3 ze specjalnym trybem do obsługi jedną ręką
Osoby odpowiedzialne za oprogramowanie w phablecie Galaxy Note 3 znalazły jak widać także i na to rozwiązanie. Samsung pozwala użytkownikowi za pomocą prostego gestu na pomniejszenie i przysunięcie do dolnego rogu wyświetlacza nie tylko samej klawiatury ekranowej, ale całego pulpitu. Z pewnością użytkownicy będą z tego rozwiązania zadowoleni.

źródło: androidcentral.com