Samsung Galaxy Note 4: benchmark AnTuTu zdradza specyfikację phabletu

Samsung Galaxy Note to linia phabletów koreańskiego producenta. Na jesieni konsumenci spodziewają się premiery kolejnej generacji tego urządzenia. Wygląda na to, że firma już rozpoczęła pracę nad tym sprzętem, a benchmark AnTuTu zdradził nam jego specyfikację.

To nie pierwszy raz, kiedy do sieci trafiają zrzuty ekranu z aplikacji AnTuTu służącej do mierzenia wydajności urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, które zdradzają podzespoły użyte w smartfonach i tabletach, które nie miały jeszcze premiery. Tym razem padło na nieprezentowany do tej pory oficjalnie phablet Samsung Galaxy Note 4.

Jak donosi GSM Arena, Samsung Galaxy Note 4 ma trafić do sprzedaży w dwóch wariantach oznaczonych SM-910S oraz SM-910C. W zależności od wersji różnić się będzie zastosowany przez producenta układ system-on-chip. W przypadku SM0910S ma być to czterordzeniowy Snapdragon 805 taktowany zegarem 2,5 GHz wspierany przez układ Adreno 420.

Zobacz również:

  • Oto, jak ostatecznie może wyglądać seria Galaxy S22
  • PSSD - sejf na Twoje bezcenne pliki
  • Powrót do szkoły – jak zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo całej rodzinie
Samsung Galaxy Note 4: benchmark AnTuTu zdradza specyfikację phabletu

W drugim wariancie SM-910C ma znaleźć się układem Samsung Exynos 5433, gdzie zastosowano osiem rdzeni: cztery energooszczędne i mniej wydajne (Cortex-A53 1,3 GHz) oraz cztery wydajniejsze, ale pobierające więcej energii (Cortex A-57 o nieznanym taktowaniu). Osiem rdzeni wspierać ma układ graficzny Mali-T760.

W obu wariantach Galaxy Note 4 pojawi się 3 GB pamięci RAM i ekran o nieznanej przekątnej i rozdzielczości QHD (2560 na 1440 pikseli). Pamięć na system i dane użytkownika to 32 GB, a aparaty będą robić zdjęcia o jakości 16-megapikseli (z tyłu) i 3,68 megapiksela (z przodu).