Samsung Galaxy Note 4 jednak nie z ekranem 5,9 cala

Najnowsze sieciowe doniesienia na temat phabletu Galaxy Note 4 sugerują, że zostanie on wyposażony w ekran o przekątnej 5,7 cala. Tym samym Samsung zrezygnowałby z tradycji zwiększania wyświetlacza w przypadku każdego następnego modelu Note.

Samsung Galaxy Note to phablet, któremu wielu obserwatorów rynku nie wróżyło sukcesu, a który, jak się z czasem okazało, wytyczył nowy trend na "androidowe" smartfony z ogromnymi wyświetlaczami. Oferował on ekran o przekątnej wynoszącej 5,3 cala, która w przypadku następnych wersji urządzenia systematycznie rosła o 0,2 cala:

- Galaxy Note II: ekran o przekątnej 5,5 cala

- Galaxy Note 3: ekran o przekątnej 5,7 cala

Biorąc to pod uwagę wydawało się, że nadchodzący model Galaxy Note 4 zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 5,9 cala. Serwis GSMArena opierając się na informacjach pozyskanych od swojego tajemniczego źródła twierdzi jednak, że ekran urządzenia nie urośnie. Zaoferuje jednakże w odróżnieniu od modelu Galaxy Note 3 znacznie wyższą rozdzielczość QHD (1440 x 2560 pikseli).

Pozostałe spekulacje dotyczące kluczowych cech Galaxy Note S4 wspominają o wodoodpornej obudowie, układzie Exynos Hexa lub Snapdragon 801 i aparacie 20,1 MP.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!

A może jednak ekran zakrzywiony?

Jeżeli doniesienia te się potwierdzą, powstaje pytanie, dlaczego Samsung zrezygnował z powiększenia ekranu w przypadku Galaxy Note 4? Trudno teraz na nie odpowiedzieć, lecz od razu na myśl przychodzą mi spekulacje sprzed kilku tygodni, które sugerowały, że gadżet ten będzie korzystał z elastycznego ekranu AMOLED Youm. Być może więc jego przekątna faktycznie nie urośnie, ale za to użytkownik otrzyma dodatkową strefę zawiniętą na krawędź obudowy, na której będą wyświetlane powiadomienia.

Cóż, pomarzyć zawsze można...