Samsung Galaxy Note 4 ma najlepszy wyświetlacz

Wyświetlacz Galaxy Note 4 to bardzo mocny punkt najnowszego phabletu Samsunga. Zachwycił testujących go pracowników DisplayMate.

Wkrótce na rynek trafi smartfon Galaxy Note 4. Pod tekstem porównującym go z poprzednikiem, modelem Galaxy Note 3, pojawiło się wiele komentarzy, z których wynika, że zdania na temat sensowności przeprowadzeniu upgrade'e są mocno podzielone. Osoby wahające się, czy warto to zrobić być może przekona najnowszy raport udostępniony przez firmę DisplayMate, która "wzięła na warsztat" ekran AMOLED najnowszego phabletu Samsunga.

W podsumowaniu czytamy, że panel ten jest najlepszym smartfonowym/tabletowym wyświetlaczem jaki testowała, pozostawiając w tyle ekrany AMOLED smartfona Galaxy S5 i tabletu Galaxy Tab S. Na szczególne uznanie zasłużyły następujące elementy:

- oczywiście rozdzielczość (ekran Galaxy Note 4 ma rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli przekładającą się na gęstość pikseli na poziomie 518 ppi)

- fantastyczny poziom reprodukcji barw (warto przypomnieć, że ekrany OLED smartfonów Galaxy krytykowane były wcześniej za zbyt "cukierkowe" kolory)

- szczytowa jasność

- czytelność w mocnym świetle

- efektywność energetyczna (o 14% lepsza od Galaxy Note 3 i aż o 40% lepsza od paneli HTC One i Sony Xperia Z2, które oferują "jedynie" rozdzielczość Full HD)

Raport znajdziecie tutaj.