Samsung Galaxy Note 4: nowy phablet ma mieć skaner tęczówki oka

W zeszłym roku podczas targów IFA 2013 w Berlinie zaprezentowany został phablet Samsung Galaxy Note 3. W tym roku podczas kolejnej edycji tego wydarzenia spodziewamy się premiery kolejnego urządzenia z tej linii. Wygląda na to, że koreańska firma zdradziła przedwcześnie, jaka funkcja będzie wyróżniać nowy sprzęt na tle konkurencji i reszty telefonów i tabletów w produktowym portfolio Samsunga.

Galaxy Note to rodzina phabletów, czyli urządzeń o przekątnej ekranu długości od 5,5 do 7 cali. W ofercie Samsunga takie przerośnięte telefony plasowane są na najwyższej półce cenowej i wydajnościowej oraz oferują więcej możliwości, niźli klasyczne smartfony. Nowy Galaxy Note 4 zadebiutuje prawdopodobnie już za dwa miesiące podczas berlińskich targów IFA 2014.

Do wyróżniającego ten sprzęt rysika dołączy jeszcze jedna funkcja, której do tej pory nie miały sztandarowe produkty koreańskiej firmy. Galaxy Note 4 ma być podobno wyposażony w skaner tęczówki oka. Wskazują na to zapowiedzi na oficjalnym profilu firmy na Twitterze oraz opublikowane w załączeniu grafiki. Trudno inaczej tłumaczyć sobie użycie takich, a nie innych elementów.

Na zdjęciu widać obrazek przedstawiający telefon i oko oraz hasło “odblokuj przyszłość”. Można wywnioskować z tego, że po wyposażeniu Samsunga Galaxy S5 w skaner linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem Home, w kolejnym urządzeniu o bezpieczeństwo danych będzie dbał właśnie skaner tęczówki. Czy faktycznie koreański producent zdecyduje się na taki krok, dowiemy się już za dwa miesiące.

źródło: bgr.com