Samsung Galaxy Note 4 otrzymuje aktualizację oprogramowania

Europejscy użytkownicy fabletu Galaxy Note 4 zaczęli otrzymywać aktualizację oprogramowanie. Niestety nie chodzi tutaj o Androida 5.0 Lollipop, lecz firmware.

Samsung Galaxy Note 4 to świetny fablet, któremu nasze laboratorium przyznało bardzo wysoką notę. Warto też przypomnieć, że w ostatnim teście firmy DisplayMate jego ekran zdeklasował ekrany montowane w sprzęcie konkurencji.

Galaxy Note 4 w połowie października otrzymał aktualizację firmware, która skupiała się na poprawie czasu pracy na baterii. Jak informują użytkownicy urządzenia w Grecji i u naszych zachodnich sąsiadów, właśnie otrzymało ono kolejną aktualizację datowaną na 17 listopada, "ważącą" 137 MB i noszącą oznaczenie N910FXXU1ANK4. Obecnie wiadomo o niej tyle, że zapewniać ma poprawę w zakresie stabilności pracy i wydajności.

Zobacz również:

  • Galaxy A22 5G za darmo! Sprawdź, jak odebrać smartfon

Osoby, które nie otrzymały jeszcze wspomnianej aktualizacji powinny uzbroić się w cierpliwość. Na pewno do nich trafi w ciągu kilku najbliższych dni.

Android 5.0 Lollipop

Przy tej okazji warto przypomnieć, że Galaxy Note 4 wciąż korzysta z systemu Android 4.4.4 KitKat. Samsung pracuje jednak oczywiście nad udostępnieniem swoim flagowym urządzeniom Androida 5.0 Lolliipop. Na początku października serwis SamMobile zamieścił w YouTube film, na którym przedstawia pracujący pod kontrolą "lizaka" smartfon Galaxy S5. Dzięki temu również użytkownicy Note 4 mogą się przekonać, co ich czeka po aktualizacji systemu.