Samsung Galaxy Note 4 pojawia się w pierwszych przeciekach

Samsung Galaxy S5 nie trafił jeszcze u nas oficjalnie do sprzedaży, ale w sieci już pojawiają się plotki dotyczące innego flagowego urządzenia koreańskiego producenta. Mowa o kolejnej generacji phabletu Galaxy Note.

Samsung aktualizuje swoje główne linie produktowe średnio raz do roku. Przez ostatnie trzy lata flagowe telefony zawsze pojawiały się na początku roku w terminie zbliżonym do targów MWC w Barcelonie. Druga linia topowych produktów, a więc trzy kolejne generacje phabletu Galaxy Note, pojawiały się do tej pory na jesiennych targach IFA w Berlinie. W tym roku niemiecka impreza odbędzie się w terminie miedzy 5 a 10 września. Wszystko wskazuje na to, że także w tym roku na nowego Galaxy Note poczekamy jeszcze blisko pół roku, ale do sieci już przedostają się pierwsze informacje dotyczące tego modelu.

Dużo wskazuje na to, że tegoroczny Galaxy Note 4 pod względem wykonania i wzornictwa będzie wypadkową zeszłorocznego modelu i tegorocznego flagowca Galaxy S5. Najpewniej oprócz chowanego rysika w obudowie nowe urządzenie będzie wyróżniała odporność na kurz i wodę, podobnie jak w topowym smartfonie. Informacje o nowym phablecie opublikował między innymi serwis Slashgear.

Zobacz również:

  • Galaxy S22 jednak bez rysika S Pen? Do sieci trafiły nowe rendery
  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
Samsung Galaxy Note 4 pojawia się w pierwszych przeciekach

Jeśli chodzi o specyfikację, to najpewniej Samsung zdecyduje się znów na ogromny ekran (5,7 cala długości przekątnej lub więcej) i rozdzielczość 2560 na 1440 pikseli. Wedle niektórych źródeł może być ona nawet większa - 3480 na 2160 pikseli. Sam ekran ma być też lekko zakrzywiony, podobnie jak w modelu Samsung Galaxy Round.

źródło: slashgear.com