Samsung Galaxy Note 4: recenzja

Samsung Galaxy Note 4: aparaty

Jeżeli chodzi o możliwości fotograficzne, z których korzysta każdy użytkownik, mamy świetne informacje: Samsung zdecydował się na znaczne ich usprawnienie poprzez zastosowanie:

- aparatu tylnego (f/2,2 i ogniskowa 31 mm (ekwiwalent dla małego obrazka)) korzystającego z matrycy o rozdzielczości 16 milionów pikseli (wcześniej 13 MP), którą w odróżnieniu od Galaxy S5 dostarcza firma Sony (sensor IMX240 o wymiarze 1/2,6-calowy i pikselach o wymiarze 1,1 mikrona)

- system optycznej stabilizacji obrazu (!), który pozwala ma na zminimalizowanie wpływu drgań na zdjęcia, a tym samym wydłużenie też w razie potrzeby czasu ekspozycji, co może być zbawienne dla zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych

- ulepszonego autofocusa opartego o detekcję fazy

- trybu Live HDR, który pozwala na podejrzenie, jak dokładnie będzie wyglądało zdjęcie przed skorzystaniem z technologii HDR

- przedniego aparatu z matrycą 3,7 MP (wcześniej 2 MP), jasną (F1.9) optyką oraz możliwością robienia zdjęć z kątem widzenia nawet 120 stopni i rejestrowania filmów w rozdzielczości 1440p (wcześniej 1080p). Mamy tutaj więc ukłon w stronę wielbicieli selfie (tzw. słitfoci)

Główny aparat, podobnie jak w Note 3, pozwala na nagrywanie filmów 4K. Warto jednak dodać, że ze względu na wielkość Note 4 jego obsługa jedną ręką jest nieco problematyczna. Szkoda, że Samsung nie zdecydował się na zastosowanie dedykowanego przycisku aparatu/migawki.

Poniżej próbka możliwości fotograficznych Galaxy Note 4:

Galaxy Note 4 - przykładowe zdjęcie

Galaxy Note 4 - przykładowe zdjęcie

Podsumowując, główny aparat w Galaxy Note 4 zapewnia dobrej jakości zdjęcia, również w słabych warunkach oświetleniowych. Dobrze spisuje się również tryb HDR oraz system optycznej stabilizacji obrazu. Ponadto wszystko działa naprawdę płynnie.