Samsung Galaxy Note 4 z procesorem Exynos pojawia się w kolejnych benchmarkach

Do premiery Galaxy Note 4 pozostały jeszcze nieco ponad 2 tygodnie. Nic dziwnego, że w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat tego urządzenia. Teraz poznaliśmy wyniki wydajności phabletu Samsunga.

Jak zwykle koreański gigant planuje wydać swoje topowe urządzenie w dwóch wersjach różniących się procesorem. Galaxy Note 4 w wariancie N910C będzie wyposażony w układ Exynos 5433. To 64-bitowa, ośmiordzeniowa jednostka wyprodukowana przez Samsunga wspierana będzie przez układ Mali-T760. W drugiej wersji Galaxy Note 4 oznaczonej N910S producent zdecydował się na wykorzystanie układu Qualcomm Snapdragon 805 z układem graficznym Adreno 420. Pozostała część specyfikacji technicznej będzie tożsama dla obu wersji.

Jak zwykle duża niewiadomą jest wydajność obu urządzeń, ale nieco światła rzucają na to zrzuty ekranu z popularnych benchmarków. W serwisie GSM Arena pojawiły się screenshoty sugerujące, że Galaxy Note 4 z procesorem Exynos 5433 będzie szybszy od wersji wyposażonej w układ Snapdragon 805. Jedynym procesorem w zestawieniu, który przebija wydajnością nowego Exynosa, jest natomiast Nvidia Tegra K1 z układem Denver.

Samsung będzie zapewne oferował Galaxy Note 4 w każdym z wariantów na innych rynkach. Nie wiadomo jeszcze, która z wersji trafi do Polski, ale spekuluje się, że w Europie nowy phablet Samsunga będzie sprzedawany z procesorem Exynos. Wariant wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 805 ma trafić wedle wstępnych doniesień na rynek amerykański.

źródło: gsmarena.com