Samsung Galaxy Note 4 z procesorem Snapdragon 805. To już niemal pewne

Premiera phabletu Samsung Galaxy Note 4 zbliża się wielkimi krokami. Producent zaprezentuje nowe urządzenie już na początku września, zaraz przed lub w trakcie targów IFA 2014 w Berlinie. Nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji urządzenia, ale do sieci trafiły informacji o procesorze, na wykorzystanie ktorego zdecydowała się w tym modelu koreańska firma.

Samsung nie potwierdził jeszcze oficjalnie specyfikacji swojego nowego phabletu, ale w internecie pojawiły się informacje na temat procesora, w jaki wyposażony będzie Galaxy Note 4. Koreańskie media donoszą, że zgodnie z przewidywaniami firma zdecydowała się na użycie jednostki Qualcomm Snapdragon 805.

Do tej pory po internecie krążyły zrzuty ekranu z benchmarków, które wskazywały na zastosowanie w prototypie nowego phabletu Samsunga tego konkretnego procesora. Teraz jednak informacje o wykorzystaniu Snapdragona 805 w Galaxy Note 4 potwierdził koreański ZDNet.

W procesor Qualcomm Snapdragon 805 ma być wyposażona jedna z wersji Samsung Galaxy Note 4. Tradycyjnie już koreański producent planuje udostępnienie też dodatkowego modelu, który wyposażony zostanie w procesor Exynos. W przypadku nowego phabletu ma być to konkretnie Exynos 5433.

Koreański producent zaplanował premierę swojego nowego produktu na 3 września tego roku, co zbiega się z targami IFA 2014 w Berlinie. W zeszłym roku właśnie podczas tego wydarzenia pokazany został światu Samsung Galaxy Note 3. Za niecały miesiąc poznamy więc pełną specyfikację tego urządzenia, które ma wedle plotek cechować się ekranem o przekątnej długości 5,7 cala i rozdzielczości QHD.

źródło: sammobile.com