Samsung Galaxy Note 4 z zawiniętym na krawędzi obudowy ekranem YOUM

Następny phablet Samsunga, model Galaxy Note 4, zostanie prawdopodobnie wyposażony w elastyczny ekran AMOLED Youm - donoszą koreańskie źródła.

W serwisie zdnet.co.kr pojawiła się interesująca informacja na temat phabletu Galaxy Note 4. Wynika z niej, że urządzenie to jako pierwsze w ofercie koreańskiego producenta zostanie wyposażone w elastyczny ekran AMOLED Youm. Jeżeli do tego dołożymy wcześniejsze deklaracje Samsunga mówiące o pracach nad urządzeniem cechującym się zupełnie nowym designem oznaczać to może, że w końcu doczekamy się na rynku mobilnym czegoś naprawdę nowatorskiego, znacznie bardziej ciekawego niż zakrzywiony ekran smartfona Galaxy Round. Być może bowiem Galaxy Note 4 zaoferuje ekran Youm, który zostanie zawinięty na krawędzi jego obudowy udostępniając w ten sposób strefę pozwalającą na wyświetlanie powiadomień.

Jak to może wyglądać przekonacie się oglądając poniższą prezentację Samsunga z 2013 roku:

O tym, czy faktycznie doczekamy się wspomnianego ekranu w phablecie Galaxy Note 4 przekonamy się najprawdopodobniej we wrześniu podczas targów IFA 2014 w Berlinie.