Samsung Galaxy Note 7 oficjalnie zaprezentowany

Galaxy Note 7 doczekał się kilku szalenie przydatnych rozwiązań. Jednym z nich jest wodoszczelność.

Po miesiącach oczekiwań i spekulacji Samsung zaprezentował w końcu swój następny fablet, któremu zgodnie z pojawiającymi się wcześniej spekulacjami nie nadał oznaczenia Galaxy Note 6, lecz Galaxy Note 7.

Galaxy Note 7 - ekran

Galaxy Note 7 wyposażony został w zakrzywiony wzdłuż dwóch dłuższych krawędzi ekran QHD (gęstość 518 ppi) Super AMOLED o przekątnej 5,7 cala. Zabezpieczony on został szkłem Corning Gorilla Glass 5 i pozwala na skorzystanie z funkcji streamingu wideo w najwyższej jakości HDR.

Galaxy Note 7 - design

W przypadku designu na uwagę poza zakrzywionymi liniami ekranu zasługuje również konstrukcja urządzenia, która zapewnia, że spełnia ono wymagania stawiane przed kandydatami do uzyskania certyfikatu IP68. Oznacza to więc, że smartfon bez obawy można zanurzyć w wodzie.

Samsung Galaxy Note 7 oficjalnie zaprezentowany

Galaxy Note 7

Galaxy Note 7 - rysik

Użytkownicy Galaxy Note 7 otrzymali do dyspozycji unowocześniony rysik S Pen, który pozwalał będzie na korzystanie bez odblokowywania z urządzenia za pomocą funkcji notatek Screen off oraz przypinanie notatek do zawsze aktywnego ekranu Always On Display. Dodatkowo funkcja Smart Select umożliwia tworzenie GIFów, natomiast funkcje Magnify oraz Translate umożliwią powiększanie elementu ekranu oraz automatyczne przetłumaczenie tekstu za pomocą jednego pociągnięcia rysika. Ponadto korzystając z nowej aplikacji Samsung Notes można będzie "tworzyć odręczne notatki, rysować oraz edytować notatki w jednym miejscu".

S Pen, jeżeli chodzi o zmiany konstrukcyjne, doczekał się mniejszej 0.7-milimetrowej końcówki oraz ulepszonego sensora nacisku. Co więcej, umożliwiał będzie wykonywanie notatek również wykonywać na mokrym ekranie.

Galaxy Note 7 - bezpieczeństwo

Galaxy Note 7 zapewnia duże bezpieczeństwo dla danych użytkownika. Realizowane ono jest już nie tylko przez dołączenie skanera linii papilarnych ale także skanera tęczówki (również będzie wykorzystywany do autoryzowania bezpiecznych płatności za pomocą systemu Samsung Pay).

"...nowy poziom zabezpieczenia użytkownika wraz z funkcją Secure Folder, dzięki której powstaje osobny folder z dodatkowym poziomem weryfikacji, aby jeszcze lepiej ochroni prywatne dane" - czytamy dodatkowo na stronie Samsunga.

Galaxy Note 7 - zdjęcia

Galaxy Note 7 pod względem fotograficznym oferuje to samo co Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge (tył: Dual Pixel 1 2MP OIS (F1.7), przód: 5 MP (F1.7))

Galaxy Note 7 - przydatne dodatki

Z dodatkowych przydatnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na:

- port USB typu C

- szybkie ładowanie przewodowe/bezprzewodowe

Galaxy Note 7 - pozostałe dane

Pozostałe kluczowe składowe specyfikacji Galaxy Note 7 obejmują:

- układ Octa core (2.3GHz Quad + 1.6GHz Quad), 64 bit, 14 nm

- 4 GB RAM (LPDDR4), 64 GB (UFS 2.0), slot microSD

- akumulator 3500 mAh

- Android 6.0

Więcej informacji na temat Galaxy Note 7 znajdziecie na stronie Samsunga.