Samsung Galaxy Note 8.0 pokonuje Apple iPada mini funkcjonalnością

Wkrótce na polskim rynku zagości tablet Samsung Galaxy Note 8.0. Jeżeli zastanawiasz się, jak wypada on na tle iPada mini, zapoznaj się z interesującym porównaniem obu tych urządzeń.

W kwietniu nowy 8-calowy tablet Samsunga, model Galaxy Note 8.0 (jego specyfikację znajdziecie tutaj), pojawił się w sklepach wybranych krajów. Wkrótce zagości on także na naszym rynku, gdyż dostępny jest już w przedsprzedaży w ofercie sieci RTV Euro AGD w cenie 1599 zł (model z 16 GB pamięci i Wi-Fi) i 1999 zł (model z 16 GB pamięci, Wi-Fi i 3G).

Jak urządzenie to wypada na tle swojego najgroźniejszego konkurenta, czyli Apple iPada mini? Odpowiedzi na to pytanie postanowił udzielić nam James Kendrick z serwisu ZDNet. Porównał on oba urządzenia dochodząc do wniosku, że są one solidnymi, przyjemnymi w użytkowaniu tabletami, które pozwalają na wygodne korzystanie z aplikacji. Jego zdaniem konstrukcja Samsunga posiada jednak pewne sprzętowe i programowe rozwiązania, które powodują, że zwycięsko wychodzi z pojedynku na funkcjonalność. Chodziło mu o:

- wsparcie rysika S-Pen pozwalającego na skorzystanie z aplikacji S-Note

- tryb Multi-Window (Multi-View) umożliwiający podzielenie ekranu na dwie części i jednoczesne otworzenie dwóch aplikacji

Poniżej przygotowany przez Kendricka film, na którym możecie przyjrzeć się pojedynkowi obu tabletów: