Samsung Galaxy Note 8 otrzymuje jedną z ostatnich aktualizacji systemu

Samsung powoli ucina wsparcie dla swoich flagowych modeli z 2017 roku. Galaxy Note 8 otrzymał właśnie jedną z ostatnich aktualizacji oprogramowania. Czy możemy liczyć na jakieś nowości?

Samsung udostępnił właśnie nowe oprogramowanie układowe na swojego najpotężniejszego smartfona z 2017 roku. Mowa oczywiście o Galaxy Note 8 z piórem S-Pen. Smartfon ten jest ulepszoną wersją Galaxy S8 i podobnie, jak pierwowzór nadal pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie z nakładką One UI 1.0. Niestety posiadacze tego smartfona nie mogą liczyć na aktualizację do Android 10, ani tym bardziej Androida 11.

Smartfon Samsung Galaxy Note 8
Źródło: PCWorld.com

Smartfon Samsung Galaxy Note 8

Źródło: PCWorld.com

Podczas, gdy Galaxy Note 10 otrzymał One UI 2.5, a w kolejce po tą aktualizację ustawia się już Galaxy Note 9, posiadacze Galaxy Note 8 mogą liczyć jedynie na aktualne poprawki zabezpieczeń.

Samsung Galaxy Note 8 o oznaczeniu SM-N950F otrzymał aktualizacje zabezpieczeń. Obecne poprawki datowane są na 1 września 2020 roku. W chwili obecnej aktualizacja udostępniana jest w krajach nordyckich. Kwestią dni jest jej dostępność w naszym kraju.

Oprogramowanie o numerze kompilacji N950FXXUDDTH1 niestety nie wprowadza żadnych nowych funkcji. Dodatkowo jest to jedna z ostatnich aktualizacji systemu operacyjnego. Galaxy Note 8 nie znajduje się już na liście smartfonów otrzymujących comiesięczne poprawki zabezpieczeń. Urządzenie obecnie może liczyć na kwartalne poprawki zabezpieczeń. Definitywne zakończenie wsparcia planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku.

Galaxy Note 8 to nadal świetny smartfon z wydajnym procesorem Exynos 8895, 6 GB pamięci operacyjnej i rewelacyjnym ekranem Super AMOLED. Niestety czas mija nieubłaganie, a Galaxy Note 8 w sierpniu tego roku świętował swoje trzecie urodziny.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Note 10 Lite - najtańszy smartfon Samsunga z piórem S-Pen.

Źródło: sammobile.com