Samsung Galaxy Note 9 otrzymuje stabilną aktualizację do Androida 10

Koreańczycy przygotowali prezent noworoczny dla posiadaczy Galaxy Note 9.

Właściciele Samsungów Galaxy Note 9 maja dziś powody do radości. Koreańczycy oficjalnie zakończyli program beta testów i udostępnili ostatnią, finalną wersję oprogramowania układowego z Androidem 10 i nakładką One UI 2.0 na pokładzie.

Samsung Galaxy Note 9 otrzymuje stabilną aktualizację do Androida 10

Źródło: samsung.com

Aktualizacja waży nieco ponad 100 MB i trafiła już do zarejestrowanych w programie Android 10 beta użytkowników z Indii. Stabilna wersja posiada numer kompilacji N960FXXU4DSLB. Co ciekawe oficjalna aktualizacja posiada poprawki zabezpieczeń datowe na 1 grudnia 2019 roku podczas, gdy modele Galaxy S9 oraz kilka innych smartfonów Samsunga posiadają już poprawki ze stycznia 2020 roku nawet w stabilnych wersjach oprogramowania.

Zobacz również:

  • Jaki tablet kupić? Przedstawiamy najlepsze tablety Samsung Galaxy

Stabilna wersja beta na dniach zostanie udostępniona użytkownikom, którzy zarejestrowali swoje urządzenia w programie Android 10 beta. Powinni oni jak najszybciej zaktualizować swoje urządzenie, aby uniknąć błędów i problemów z działaniem urządzenia. Aby sprawdzić dostępność aktualizacji należy przejść do Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania > Pobierz i zainstaluj. Aktualizacja udostępniana jest stopniowo, więc minie kilka-kilkanaście dni, zanim trafi na wszystkie urządzenia pracujące pod kontrolą Androida 10 beta.

Kiedy proces aktualizacji Galaxy Note 9 z wersji beta do wersji stabilnej przebiegnie pomyślnie Samsung udostępni aktualizacje dla wszystkich urządzeń, które obecnie pracują pod kontrolą Androida 9.0 Pie z One UI 1.0.

Źródło: sammobile.com